W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa V - Wisienki

Grudzień 2021

Wisienki poznają święta za pomocą zmysłów

Podczas grudniowych zajęć sensorycznych, prowadzonych przez panią Beatkę, dzieci miały możliwość poznać Święta Bożonarodzeniowe za pomocą różnych zmysłów. Na początku przy odgłosach muzyki wąchały i oglądały różne przyprawy używane podczas pieczenia i gotowania potraw świątecznych. Potem miały okazję dotknąć gałązki drzewa iglastego. Wąchały świeczkę i zobaczyły, jak można wykonać ją ze skórki pomarańczy. Na zakończenie były zajęcia plastyczne, podczas których nasze przedszkolaki bawiły się masą piernikową i wykonały ozdoby na choinkę. Wszystko było bardzo ciekawe. Wspaniałą nagrodą za czynny udział była degustacja świątecznych pierniczków, które nie tylko cudownie wyglądały, ale również wspaniale smakowały. Pani Beatko dziękujemy!

Galeria - Wisienki poznają święta za pomocą zmysłów'


Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy Wisienki

21.12.2021 r. w grupie Wisienek odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pt. 'Bóg się rodzi w każdym z Nas' przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci zabrały do domu przygotowane wcześniej upominki. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracja oraz życzenia świąteczne pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Galeria - Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy Wisienki


Prezentacja świąteczna

Prezentacja świąteczna

Prezentacja świąteczna do pobrania

Pieczenie pierniczków świątecznych w grupie V

9 grudnia w grupie Wisienek unosił się zapach korzennych przypraw. Rozpoczęły się kulinarne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk ochoczo zabrały się do pracy. Bardzo dzielnie pomagały pani Edytce łączyć ze sobą wszystkie produkty według przygotowanego przepisu. Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów było niemałym wyczynem. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek dzieci zanosiły do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem pani Agnieszki nasze wypieki nabierały złocistej barwy. Następnego dnia dzieci przystąpiły do dekorowania pierniczków lukrowymi pisakami i barwną posypką. Przygotowanie ciasteczek bardzo podobało się dzieciom.

Galeria - Pieczenie pierniczków świątecznych w grupie V


Mikołajkowe prezenty w grupie Wisienek

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci z grupy Wisienek bardzo chciały spotkać się z Mikołajem, dlatego starały się być bardzo grzeczne. Ich wysiłki nie poszły na marne. Tak, tak to ten dzień - 6 grudnia. Ładnie ubrani czekamy od samego rana na ważnego Gościa. Nagle słychać dzwonki i szybko biegniemy do okien. Jest, jest , idzie - krzyczą dzieci. Od tego momentu wszystko potoczyło się bardzo szybko: pozdrowienia, życzliwe słowa, śpiewanie piosenki, no i oczywiście PREZENTY. Mikołaj przywitał się z dziećmi na odległość, bo cały czas trwa pandemia, ale panie z grupy zadbały o to, aby prezenty dotarły do dzieci.

 Galeria - Mikołajkowe prezenty w grupie Wisienek


Wspólne ubieranie choinki w grupie Wisienek

Dzień ubierania choinki w naszej grupie był dniem wyjątkowym i szczególnie nastrojowym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby przy rytmach świątecznych piosenek. Gdy nasze drzewko było już ubrane wszyscy zrozumieli , że święta są tuż, tuż… i niedługo pojawi się Mikołaj z prezentami.

 Galeria - Wspólne ubieranie choinki w grupie Wisienek


Tematy tygodniowe - grudzień

  1. Już słychać dzwonki sań.
  2. Chcemy być potrzebni.
  3. Wesołych Świąt.
  4. Witamy zimę.

Zamierzenia na miesiąc grudzień

Wiersz na miesiąc grudzień

"Nasza choinka"

Na naszej choince
kogucik ze słomki,
a obok bombeczka,
a na niej – poziomki.
A na te poziomki
zerkają sikorki:
za szybką błyskają
oczka jak paciorki.
Choinka ubrana,
a pod nią prezenty,
i obrus na stole,
i grają kolędy.
Lecz jeszcze sikorkom
sypniemy ziarenka,
bo trzeba im pomóc,
nie tylko od święta….

Piosenki na miesiąc grudzień

"O wróbelkach i świętach"
sł. M. Mazan, muz. P. Pękalski, A. Środa-Pękalska

1. Na naszej choince
cukrowe gołąbki,
światełka, gwiazdeczki,
aniołki z koronki.
Pod naszą choinką
czekają prezenty.
I obrus na stole.
I grają kolędy.

Ref. Nad naszą choinką
pierwsza gwiazdka świeci.
Przy świątecznym stole
dorośli i dzieci.
Wróble na gałęzi
i w lesie zwierzęta –
wszyscy blisko siebie,
bo to właśnie święta!

2. A za oknem cisza
i druga choinka.
Na każdej igiełce
migocze śnieżynka.
I przysiadły na niej
wróble i wróblęta.
Chodźmy je nakarmić
by też miały święta.

"DALEKO HEN"

I. Daleko hen w stajni pośród palm
I dawno tak dwa tysiące lat
Przyszedł pan na świat , aby zbawić nas
I choć mija czas on jest pośród nas, x2

II. Choć dawno tak trzej królowie szli,
I cały świat stanął w miejscu swym
Pastuszkowie szli wpatrzeni w gwiazdy blask,
Pan narodził się i jest pośród nas, x2

III. Dziś właśnie jest ten dzień, kiedy cały świat
Stanął miejscu i opamiętał się,
Na ten jeden jedyny dzień w roku,
Wszyscy ludzie czarni i biali, bogaci i biedni,
Zginają kolana aby oddać chwałę królowi

Dzisiaj serca w nas opromienia blask,
Odkąd Boży syn żyje w każdym z nas, x2


  1. Listopad 2021
  2. Październik 2021
  3. Wrzesień 2021

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.