Grupa V - Wisienki

Grudzień 2021

Wisienki poznają święta za pomocą zmysłów

Podczas grudniowych zajęć sensorycznych, prowadzonych przez panią Beatkę, dzieci miały możliwość poznać Święta Bożonarodzeniowe za pomocą różnych zmysłów. Na początku przy odgłosach muzyki wąchały i oglądały różne przyprawy używane podczas pieczenia i gotowania potraw świątecznych. Potem miały okazję dotknąć gałązki drzewa iglastego. Wąchały świeczkę i zobaczyły, jak można wykonać ją ze skórki pomarańczy. Na zakończenie były zajęcia plastyczne, podczas których nasze przedszkolaki bawiły się masą piernikową i wykonały ozdoby na choinkę. Wszystko było bardzo ciekawe. Wspaniałą nagrodą za czynny udział była degustacja świątecznych pierniczków, które nie tylko cudownie wyglądały, ale również wspaniale smakowały. Pani Beatko dziękujemy!

Galeria - Wisienki poznają święta za pomocą zmysłów'

Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy Wisienki

21.12.2021 r. w grupie Wisienek odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pt. 'Bóg się rodzi w każdym z Nas' przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci zabrały do domu przygotowane wcześniej upominki. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracja oraz życzenia świąteczne pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Galeria - Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy Wisienki

Prezentacja świąteczna

Prezentacja świąteczna do pobrania

Pieczenie pierniczków świątecznych w grupie V

9 grudnia w grupie Wisienek unosił się zapach korzennych przypraw. Rozpoczęły się kulinarne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk ochoczo zabrały się do pracy. Bardzo dzielnie pomagały pani Edytce łączyć ze sobą wszystkie produkty według przygotowanego przepisu. Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów było niemałym wyczynem. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek dzieci zanosiły do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem pani Agnieszki nasze wypieki nabierały złocistej barwy. Następnego dnia dzieci przystąpiły do dekorowania pierniczków lukrowymi pisakami i barwną posypką. Przygotowanie ciasteczek bardzo podobało się dzieciom.

Galeria - Pieczenie pierniczków świątecznych w grupie V

Mikołajkowe prezenty w grupie Wisienek

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci z grupy Wisienek bardzo chciały spotkać się z Mikołajem, dlatego starały się być bardzo grzeczne. Ich wysiłki nie poszły na marne. Tak, tak to ten dzień - 6 grudnia. Ładnie ubrani czekamy od samego rana na ważnego Gościa. Nagle słychać dzwonki i szybko biegniemy do okien. Jest, jest , idzie - krzyczą dzieci. Od tego momentu wszystko potoczyło się bardzo szybko: pozdrowienia, życzliwe słowa, śpiewanie piosenki, no i oczywiście PREZENTY. Mikołaj przywitał się z dziećmi na odległość, bo cały czas trwa pandemia, ale panie z grupy zadbały o to, aby prezenty dotarły do dzieci.

Galeria - Mikołajkowe prezenty w grupie Wisienek

Wspólne ubieranie choinki w grupie Wisienek

Dzień ubierania choinki w naszej grupie był dniem wyjątkowym i szczególnie nastrojowym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały ozdoby przy rytmach świątecznych piosenek. Gdy nasze drzewko było już ubrane wszyscy zrozumieli , że święta są tuż, tuż… i niedługo pojawi się Mikołaj z prezentami.

Galeria - Wspólne ubieranie choinki w grupie Wisienek

Tematy tygodniowe - grudzień

1. Już słychać dzwonki sań.
  2. Chcemy być potrzebni.

bo trzeba im pomóc,
nie tylko od święta….

Piosenki na miesiąc grudzień