Grupa IV - Cytrynki

Marzec 2022

Pierwszy Dzień Wiosny!!!

21 marca dzieci z naszej grupy powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Tego dnia w sali przedszkolnej przedszkolaki śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie udały się na spacer po okolicy przedszkola. Trzymając w rękach zielone wstążki dzieci machały na znak powitania wiosny. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.
21 marca to także Dzień Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Również i nasze przedszkolaki dołączyły się do tej akcji.

Galeria - Pierwszy Dzień Wiosny!!!

Szaszłyki owocowe w grupie Cytrynki

Dnia 11 marca 2022 r. Cytrynki uczestniczyły w kolejnych zajęciach kulinarnych „Przedszkolaki robią przysmaki”. Dzieci robiły szaszłyki owocowe, mając do wyboru wiele owoców takich jak: jabłka, gruszki, mandarynki, winogrona, kiwi, banany. Cele powyższych zajęć to między innymi: zwrócenie uwagi dzieci na bogactwo witamin zawarte w owocach, kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych, dążenie do integracji w grupie poprzez wspólne przygotowywanie owocowych przysmaków.

Galeria - Szaszłyki owocowe w grupie Cytrynki

Dzień Kobiet w grupie Cytrynki

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Tego dnia w grupie Cytrynek już od samego rana panowała radosna atmosfera. W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia i wręczyli swoim koleżankom niespodzianki. Słychać było także taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.

Galeria - Dzień Kobiet w grupie Cytrynki

Zamierzenia opiekuńczo–wychowawczo-dydaktyczne