Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3 w Kraśniku

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować
i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat Robert Fulghum

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą realizując obowiązujący program wychowania przedszkolnego przygotowując dzieci do podjęcia nauki szkolnej w klasach integracyjnych w szkołach masowych.

1. Nasze grupy
  2. O przedszkolu
  3. Dla rodziców

Grupa 3 - MALI ODKRYWCY

ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ

W dniach 1-4 październik 2019 roku mali odkrywcy uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania się, roli warzyw i owoców w życiu człowieka. Dzieci poznały nazwyi wygląd różnych owoców i warzyw, zapoznały się z rolą witamin dla organizmu. Utrwaliły wiadomości o tym, że zawsze należy myć ręce przed spożywaniem posiłków i o tym, co można zrobić z warzyw i owoców (surówki, sałatki, soki). Mali odkrywcy rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach, poznali te warzywa i owoce za pomocą węchu, dotyku i smaku (każde dziecko mogło skosztować po kawałku między innymi: pomarańczy, winogronu, jabłka, gruszki, marchewki).

Galeria Galeria

AKCJA „CZYTANIE BAJKI NA GRUPIE PRZEZ RODZICÓW”

3 października 2019 roku gościem małych odkrywców był tata Wiktora, uczęszczającego do grupy III. Przybyły gość przeczytał dzieciom ciekawą, bogato ilustrowaną bajkę „Dumbo”. Mali odkrywcy w dużym skupieniu słuchali czytanej bajki, uważnie przyglądali się kolorowym ilustracjom. Na zakończenie tata Wiktora poczęstował wszystkie dzieci cukierkami, podziękował za wspólnie spędzony czas.

Galeria Galeria Galeria

METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

1 października 2019 roku mali odkrywcy uczestniczyli w zajęciach ruchowych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Celem zajęć była integracja grupy, umiejętność ćwiczenia w parach i współdziałania w grupie, doskonalenie umiejętności dzielenia z sobą przestrzeni, kształtowanie świadomości własnego ciała. Mali odkrywcy powitali się poszczególnymi częściami ciała, siłowali się na ręce i nogi, wykonywali masażyk relaksacyjny do muzyki relaksacyjnej przy użyciu serwetek. Jednak najwięcej emocji sprawiło dzieciom pokonywanie toru przeszkód, złożonego z nierównych powierzchni typu: skałki, jeżyki, miękkie dywaniki, stożki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września mali odkrywcy świętowali na grupie Dzień Chłopaka- z tej okazji panie razem z dziewczynkami wręczyły chłopcom drobne upominki i zaśpiewały głośne „100 lat”. Chłopcy z grupy III otrzymali mnóstwo życzeń; był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Ciekawe wydarzenia w naszej grupie we wrześniu 2019 roku

1. kliknij aby przejść Wrzesień 2019