Grupa V - Cytrynki

W Pracowni Świętego Mikołaja

Dnia 05.01.2023 r. grupa Cytrynki wraz z grupą Jagódki wybrała się do Pracowni Świętego Mikołaja, która znajduje się w Restauracji Portofino nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Celem wyjazdu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie dzieciom wiedzy n. t. obyczajów związanych z tradycją bożonarodzeniową i zimową. W Pracowni Świętego Mikołaja dzieci przeżyły niezwykłą przygodę, brały udział w zajęciach kulinarnych, poszerzyły umiejętności plastyczno – techniczne podczas wykonywania karnawałowych masek. Dużą atrakcją były Elfy oraz Pani Mikołajowa które towarzyszyły Mikołajowi podczas wspólnych zabaw z dziećmi.

Galeria - W Pracowni Świętego Mikołaja

Jasełka w grupie Cytrynki

Dnia 13.01.2023 r. w grupie Cytrynki odbyło się przedstawienie jasełkowe, które było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona przez rodziców sprawiła, że dzieci pięknie deklamowały wiersze i śpiewały pastorałki. Na ustach rodziców i dzieci pojawił się uśmiech a w oczach widowni pojawiła się nawet łezka wzruszenia.

Galeria - Jasełka w grupie Cytrynki

Goście ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w grupie Cytrynki

Dnia 12.01.2023 r. do grupy Cytrynki zawitała klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku. Celem wizyty było czytanie książeczki wraz z treścią teatralną. Uczniowie czytali „Baśń o dwunastu miesiącach” J. Porazińskiej. Kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz ekspresji dziecięcej. Po zakończeniu spektaklu teatralnego nie brakowało braw od młodszych dzieci. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwalają tworzyć atmosferę ciepła i wzajemnej bliskości . Dziękujemy Dzieciom i Nauczycielkom kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 6 i zapraszamy kolejny raz!

Galeria - Goście ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w grupie Cytrynki

Cytrynki uczą się języka migowego

Cytrynki rozpoczynają wspaniałą przygodę z językiem migowym. W ramach Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci”. Koordynatorem tego projektu jest P. Beata Lenart a P. Ewa Zapalska „wprowadza” dzieci w świat migania. Podczas realizacji I modułu dzieci nauczyły się migać nazwy kolorów, a także nauczyły się nazw emocji. To była wspaniała przygoda i zabawa dla dzieci.

Galeria - Cytrynki uczą się języka migowego

Cytrynki na Balu Karnawałowym

Dnia 11.01.2023 r. odbył się Bal karnawałowy, który był wyczekiwaną atrakcją przez wszystkie dzieci. Podczas tego wydarzenia dzieci mogły wcielić się w kogoś innego, przebrać się za lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle. Bal karnawałowy dostarczył wiele pozytywnych emocji i przeżyć.

Galeria - Cytrynki na Balu Karnawałowym

Zamierzenia opiekuńczo–wychowawczo-dydaktyczne
na miesiąc Styczeń

TEMATYKA TYGODNIOWA:

1. Coraz bliżej gwiazd.
  2. Za zimową szybą.
  3. Serce dla babci i dziadka.
  4. Kim będę?

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE