Grupa 3 - MALI ODKRYWCY

Materiały do pobrania:

DLA GRUPY III – pobierz materiały

Przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni

Dnia 5 marca nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania swoich kończyn oraz nauczyły się jak wygląda pozycja boczna , i pod fachowym okiem ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić wolę pomocy innym osobom.

CZYTANIE BAJEK PRZEZ RODZICÓW NA GRUPIE

28 lutego 2020 roku gościem małych odkrywców była mama Mai, która bardzo chętnie przeczytała dzieciom bajki w ramach akcji „Czytanie bajek przez rodziców na grupie”. Dzieci bardzo chętnie słuchały czytanych utworów takich jak: „Radiowóz”, „Karetka”, „Wóz strażacki”, „Pieski i wodna przygoda”.

POZNAWANIE ZAWODÓW

SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

28 lutego 2020 roku mali odkrywcy gościli na swojej grupie panią bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej, która przygotowała dla dzieci kilka atrakcji. Przeczytała bajkę „Mały wieloryb”, jednak największą atrakcją dla dzieci była czytana przez gościa bajka w formie miniteatrzyku. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały bajek, odpowiadały na pytania.

POZNAWANIE ZAWODÓW

Pod koniec lutego mali odkrywcy poznawali różne zawody, w tym pracę muzyka. Dzieci nie tylko dowiedziały się, na czym polega jego praca, ale także poznały różne instrumenty muzyczne. Mali odkrywcy utrwalili sobie takie pojęcia jak: marakasy, dzwonki, grzechotka, tamburyno, bębenek. Każde dziecko spróbowało gry na danych instrumentach instrumentach w rytm muzyki dziecięcej, wcieliło się w rolę małego muzyka.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

10 lutego mali odkrywcy wcielili się w role małych artystów-malarzy. Dzieci tworzyły różne kolorowe obrazki poprzez „malowanie palcami” przy użyciu określonych farb. Mali odkrywcy rozwijali swoją wyobraźnię, ćwiczyli opuszki palców, rozwijali sprawności manualne dłoni. Każde dziecko było zadowolone z efektów swojej pracy.

ZAJĘCIA RUCHOWE METODĄ RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

W lutym mali odkrywcy uczestniczyli na swojej grupie w zajęciach ruchowych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzieci bardzo chętnie wykonywały poszczególne aktywności ruchowe, doskonaliły umiejętność ćwiczenia w parach, obniżały napięcie mięśniowe swojego organizmu poprzez wykonywanie masażyków relaksacyjnych, pokonywały tor przeszkód, „zwijały się w naleśnik” przy użyciu koca.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

7 lutego 2020 roku mali odkrywcy obchodzili na swojej grupie uroczystość Dnia Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu dzieci uroczyście zaprezentowały się przed przybyłymi gośćmi- mówiły wiersze dla babć i dziadków, śpiewały piosenki, tańczyły w parach „Zimową poleczkę”, utworzyły pociąg do piosenki „Maszynista zuch”. Następnie mali odkrywcy zaprosili swoich gości do tańca w pociągu w rytm powyższej piosenki, po czym wręczyli babciom i dziadkom małe upominki z okazji ich święta i zaprosili do wspólnego poczęstunku. W tym dniu było dużo wrażeń i emocji, na twarzy każdego dziecka gościł uśmiech.

CIEKAWE WYDARZENIA W STYCZNIU 2020 ROKU

1. Styczeń 2020