W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa V - Cytrynki

Wrzesień 2022

Tydzień z ekologią u Cytrynek

We wrześniu w ramach tematyki tygodniowej „To my mali ekolodzy” Cytrynki brały udział w zajęciach i zabawach związanych z ekologią, których celem było kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska. Dzieci między innymi poznały znaczenie słowa „ekologia”, „recykling”, przypomniały sposoby segregacji odpadów, śpiewały piosenki. Z pomocą pań z grupy stworzyły „Kodeks małego ekologa” oraz wykonywały różne prace plastyczne. Odbyły się również warsztaty z przedstawicielami firmy Ekoland. Tydzień z ekologią podsumowaliśmy quizem. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, po czym otrzymały dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w wykonaniu Ekoludków oraz udział w Pikniku Ekologicznym.

Galeria - Tydzień z ekologią u Cytrynek


Międzynarodowy Dzień Kropki u Cytrynek

Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od prezentacji historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Po omówieniu filmu zorganizowano zabawy, dzięki którym dzieci mogły poznać swoje mocne strony i je zaprezentować: kropkowe sudoku, zabawy rozwijające spostrzegawczość, szybką reakcję na zmianę dźwięków. Na zakończenie zadaniem dzieci było wycięcie i ozdobienie w kolorowe kropki latawca. Wszystkie prace dzieci zostały zaprezentowane w holu przedszkola.

Galeria - Międzynarodowy Dzień Kropki u Cytrynek


Zamierzenia opiekuńczo–wychowawczo-dydaktyczne
na miesiąc Wrzesień

Tematyka tygodniowa:

  1. Ja i ty to my
  2. Spotkanie z latawcem.
  3. To my „mali” ekolodzy
  4. Tajemnice Ziemi.

Zamierzenia opiekuńczo - wychowawczo – dydaktyczne:


  1. Maj 2022
  2. Kwiecień 2022
  3. Marzec 2022

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.