Grupa V - Cytrynki

MAJ 2023

Dzień Dziecka w grupie Cytrynki

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszej grupie był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Z tej okazji rodzice przygotowali wyjątkowy występ dla swoich pociech. Przedstawili inscenizację wiersza J. Tuwima „Rzepka”. Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali przepiękne stroje, w których dzieci z trudem rozpoznały swoich rodziców. Tego wyjątkowego dnia miło nam było gościć Panią Dyrektor oraz zastępcę Burmistrza Miasta Kraśnik Piotra Janczarka, który przedstawił nam swojego przyjaciela – Lwa. Ogromne podziękowania należą się rodzicom za kreatywność, szaleństwo i wielkie zaangażowanie przepełnione ogromną pozytywną energią.

Galeria - Dzień Dziecka w grupie Cytrynki

Dzień Mamy i Taty w grupie Cytrynki

Dnia 24.05.2023 r. w grupie Cytrynki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Święto to ma na celu okazanie rodzicom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. Słowa tego listu oddają wszystkie emocje, które towarzyszyły nam w tym uroczystym dniu:
Za wszystkie dni, w których Wasze oczy patrzyły na mnie.
Wasze uszy słuchały moich opowieści, a Wasze ramiona dawały schronienie.
Za wszystkie noce, w których mi towarzyszyliście.
Gdy mnie karmiliście, przytulaliście, głaskaliście, nosiliście na rękach.
Za słowa i gesty, które wlaliście do mojej duszy.
Za cierpliwość, za dobro za miłość…

Galeria - Dzień Mamy i Taty w grupie Cytrynki

Zamierzenia opiekuńczo–wychowawczo-dydaktyczne
na miesiąc MAJ

TEMATYKA TYGODNIOWA:

1. Bało – czerwony maj.
  2. Podróże po Europie.
  3. Wiosenne barwy i dźwięki.
  4. W rodzinnym kręgu.

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE