Grupa V - Cytrynki

Wrzesień 2022

Tydzień z ekologią u Cytrynek

We wrześniu w ramach tematyki tygodniowej „To my mali ekolodzy” Cytrynki brały udział w zajęciach i zabawach związanych z ekologią, których celem było kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska. Dzieci między innymi poznały znaczenie słowa „ekologia”, „recykling”, przypomniały sposoby segregacji odpadów, śpiewały piosenki. Z pomocą pań z grupy stworzyły „Kodeks małego ekologa” oraz wykonywały różne prace plastyczne. Odbyły się również warsztaty z przedstawicielami firmy Ekoland. Tydzień z ekologią podsumowaliśmy quizem. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, po czym otrzymały dyplomy, które wręczyła Pani Dyrektor. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w wykonaniu Ekoludków oraz udział w Pikniku Ekologicznym.

Galeria - Tydzień z ekologią u Cytrynek

Międzynarodowy Dzień Kropki u Cytrynek

Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od prezentacji historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Po omówieniu filmu zorganizowano zabawy, dzięki którym dzieci mogły poznać swoje mocne strony i je zaprezentować: kropkowe sudoku, zabawy rozwijające spostrzegawczość, szybką reakcję na zmianę dźwięków. Na zakończenie zadaniem dzieci było wycięcie i ozdobienie w kolorowe kropki latawca. Wszystkie prace dzieci zostały zaprezentowane w holu przedszkola.

Galeria - Międzynarodowy Dzień Kropki u Cytrynek

Zamierzenia opiekuńczo–wychowawczo-dydaktyczne
na miesiąc Wrzesień

Tematyka tygodniowa:

1. Ja i ty to my
  2. Spotkanie z latawcem.
  3. To my „mali” ekolodzy
  4. Tajemnice Ziemi.

Zamierzenia opiekuńczo - wychowawczo – dydaktyczne:

1. Maj 2022
  2. Kwiecień 2022