Grupa III - Jagódki

Wrzesień 2021

Jagódki zbierają kasztany

Dwudziesty dziewiąty września to data, na którą przypada 'Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania'.Nie odbyło się również u nas bez głośnego czytania dla dzieci. Chociaż czytamy dla nich każdego dnia, właśnie dzisiaj zaznaczyłyśmy jego wartość. Kochani Rodzice czytajcie dzieciom każdego wieczoru przed snem! Ubogacajcie tym ich rozwój.

Galeria - Jagódki zbierają kasztany

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w grupie 'Jagódek'

Galeria - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w grupie 'Jagódek'

Sprzątanie świata w grupie 'Jagódek'

'Każdy chwat sprząta świat' - sprzątają też przedszkolaki. Nasze 'Jagódki' dołączyły do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. W ramach ogłoszonego konkursu dzieci uczyły się segregacji śmieci. Na przedszkolnym podwórku zostały przeprowadzone zajęcia praktyczne, gdzie dzieci zbierały i układały osobno: plastiki, papier, nakrętki i inne. Nasze przedszkolaki bardzo dobrze wywiązały się z powierzonego im zadania. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza, w ramach działań proekologicznych, pozostanie im na długo.

Galeria - Sprzątanie świata w grupie 'Jagódek'

Dzień Przedszkolaka w grupie 'Jagódek'

Tak jak w piosence: 'Jestem sobie przedszkolaczek, Nie grymaszę i nie płaczę…', tak i nasze jagódkowe przedszkolaki są dzielne i odważne. Każdego dnia, ciągle ucząc się czegoś nowego pokonują nowe trudności i lęki. A wszystkiemu towarzyszy zabawa. W naszej grupie jej nie brakuje. Tak też działo się w „Dzień Przedszkolaka”, który przypada na 20 września, a wrażeń nie brakowało. Najpierw stworzyliśmy wspólną galerię z wakacyjnych wojaży. Z wielkim zaangażowaniem opowiadaliśmy o swoich przygodach spędzonych z rodziną podczas wakacji, czego dowodem były przyniesione przez nas zdjęcia. Potem Pani Bożenka, opowiedziała nam przygodę niezwykłej, czarodziejskiej „Kropki”. Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa, a przy tym kotyliony, kolorowe balony i tańce. Zapraszamy do galerii!

Galeria - Dzień Przedszkolaka” w grupie 'Jagódek'

Dzień Kropki

Piętnastego września „Jagódki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Na początku dzieci poznały historię małej Vasthi, od której zostało zapoczątkowane święto. Na tę okoliczność nasze przedszkolaki stworzyły ciekawą galerię prac plastycznych wg własnych pomysłów. Motywem przewodnim była „KROPKA”. Jagódki udekorowały również dziedziniec przedszkola dużymi, kolorowymi kropkami. Taka zwykła kropka może przyczynić się do rozwoju kreatywności, pomysłowości naszych dzieci. Naszym (dorosłych) zadaniem jest zakrzepić w nich wiarę we własne możliwości, pobudzać do działania. Życzymy naszym przedszkolakom, aby wyrośli na mądrych, pewnych siebie, z mnóstwem pomysłów ludzi.

Galeria - Dzień Kropki

Smak morskiej wody

Zabawy badawcze to zabawy, w których dzieci dążą do poznania właściwości rzeczy lub do zrozumienia sensu zjawiska w wyniku obserwacji oraz przeprowadzenia prostych eksperymentów.Dzieci z grupy Jagódek” próbowały odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego w morzu woda jest słona”. Na początku wysłuchały legendę o czarodziejskim młynku, który leży na dnie Bałtyku i wciąż miele sól Wandy Chotomskiej. Następnie w zwięzły sposób podsumowały uzyskane informacje: W morzach i oceanach znajdują się skały powoli rozpuszczane przez wodę. Skały zbudowane są z różnych składników, także z soli, tej właśnie, która jest w naszych solniczkach. Oprócz znanej nam soli, zawierają wiele innych słonych minerałów, które decydują o smaku wody w morzach. Kolejnym zadaniem dzieci było określić smak wody pitnej. Dzieci ponownie degustowały czystą wodę , doszukując się subtelnego posmaku soli, który był właściwie nieuchwytny. Na zakończenie zajęć rozpuściliśmy w wodzie jak największą ilość soli. Dowiedzieliśmy się, że mimo energicznego mieszania sól osadza się na dnie miski. Powstał właśnie nasycony roztwór soli. Jaki jest w smaku? Na to pytanie odpowiedziało kilka odważnych dzieci, próbując po kropelce jego smaku.

Galeria - Smak morskiej wody

Pierwsze dni w przedszkolu w grupie 'Jagódki'

Galeria - Pierwsze dni w przedszkolu w grupie 'Jagódki'

Zamierzenia opiekuńczo–wychowawczo–dydaktyczne na miesiąc Wrzesień

Tematyka:

1. Moje przedszkole
  2. Witaj przedszkole
  3. Wakacje się skończyły
  4. Koniec lata w sadzie i ogrodzie
  5. Kolorowy park

Umiejętności dziecka:

Piosenki na miesiąc wrzesień

"Mądry kalendarz"

1.W kalendarzu mieszka czas,
dni, tygodnie i miesiące
i przygody są tam też
i marzenia, jakie chcesz.

Ref. Kalendarz mądry jest! (tak jest) Nie kończy nigdy się,
bo wie, że każdy nowy rok (co rok)
dni piękne dać nam chce! (bis)

2. W kalendarzu tyle dat,
te na co dzień, te od święta
dziś zaznaczę sobie sam,
kiedy urodziny mam.

Ref. Kalendarz mądry… (bis)

„Pochwała dobrego zachowania”

1 .Elegancja, proszę państwa,
to jest bardzo cenna rzecz:
Umyj ręce! Bądź uprzejmy!
I na krześle prosto siedź!

Ref. Zdrowe rzeczy jedz!
Zdrowe rzeczy pij!
Żebyś duży, duży rósł!
Żebyś długo, długo żył! (bis)