Grupa III - Jagódki

Marzec 2022

Przedstawienie w grupie 'Jagódek'

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie oraz rozwijanie u dzieci stosunku emocjonalnego do otaczającego je środowiska społeczno - przyrodniczego. W ramach programu własnego realizowanego w grupie III pt. „Ekologia wokół nas” dzieci przygotowały przedstawienie pod hasłem 'Z ekologią za pan brat'. Celem przedstawienia było uświadomienie wszystkim, jak bardzo ważne jest dbanie o środowisko, w którym żyjemy. Podczas występu dzieci apelowały do wszystkich, aby sprzątały naszą planetę: segregowały śmieci, dbały o: lasy, rośliny, zwierzęta, ptaki, rzeki, jeziora, oszczędzały wodę, energię itp. Pamiętajmy! Od nas zależy, jaki będzie ten nasz świat, w którym żyjemy. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za przygotowanie strojów dla dzieci!

Galeria - Przedstawienie w grupie 'Jagódek'

'Jagódki' tworzą kukiełki

W ramach tematyki tygodniowej „W teatrze” dzieci z oddziału III wykonały kolorowe kukiełki. Dowiedziały się również, co to jest: scenografia, scena, rekwizyt, teatr, bilet, a także kto to jest: reżyser, sufler. Po zakończonym działaniu dzieci tworzyły własne przedstawienie z użyciem swoich kukiełek. Zapraszamy do galerii

Galeria - 'Jagódki' tworzą kukiełki

8 MARCA – DZIEŃ KOBIET

'Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i bez trosk. Dużo radości'. '8 MARCA' to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, tj. babcie, mamy, ciocie, siostry, koleżanki itp. W tym szczególnym dniu w grupie „Jagódek” chłopcy śpiewali marcową piosenkę 'Zapamiętaj sobie…' , a potem składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy starali się być mili, uczynni i sympatyczni. Dziękujemy chłopcom za ten miły gest!

Galeria - 8 MARCA – DZIEŃ KOBIET

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE
NA MARZEC
Oddział III - 'JAGÓDKI'

TEMATYKA TYGODNIA:

1. Przedwiośnie
  2. Wiosenne porządki
  3. W teatrze
  4. Muzyka maluje świat

CELE GŁÓWNE:

1. Zapoznanie z graficznym zapisem głoski r, g, f, h – literą R, G, F, H.
  2. Kształtowanie zainteresowania czytaniem, wspieranie podejmowania prób czytania.
  3. Kształtowanie umiejętności formułowania dłuższych wypowiedzi na podstawie tekstu literackiego.
  4. Kształtowanie rozumienia aspektu kardynalnego i porządkowego liczby 9, 0.
  5. Doskonalenie umiejętności liczenia.
  6. Poszerzanie wiedzy o zjawiskach pogodowych związanych z aktualną porą roku.
  7. Wdrażanie do systematycznego obserwowania zjawisk przyrodniczych.
  8. Wzbogacenie wiedzy na temat ptaków żyjących w Polsce.
  9. Poznanie roli wody, niezbędnego składnika życia ludzi, zwierząt, roślin.
  10. Obserwowanie przyrody podczas spacerów. Dostrzeganie zmian atmosferycznych zgodnie z porą roku.
  11. Uświadomienie potrzeby ochrony środowiska.
  12. Przybliżenie sposobów siania, sadzenia roślin. Poznanie warunków niezbędnych do prawidłowego wzrostu roślin.
  13. Poszerzanie doświadczeń plastycznych.
  14. Rozwijanie poczucia rytmu. Uwrażliwienie na zmiany dynamiczne.
  15. Wzbogacenie wiedzy dotyczącej koncertów muzycznych.
  16. Rozbudzanie zainteresowań muzycznych.
  17. Doskonalenie umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych.
  18. Rozwijanie motoryki małej i dużej.
  19. Usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej.
  20. Rozwijanie sprawności ruchowej.
  21. Kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w grupie podczas zabawy i w różnych sytuacjach zadaniowych.
  22. Rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych.
  23. Realizowanie celów i zadań związanych z program własnym: „Ekologia wokół nas”.
  1. Luty 2022
  2. Styczeń 2022