Grupa III - Jagódki

Maj 2022

Jagódki' na Festiwalu Ziemi

Festiwal Ziemi to wydarzenie organizowane przez Szkołę Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku. Impreza ta łączy Festiwal Piosenki Ekologicznej z konkursem na plakat o tematyce ekologicznej pod hasłem „GDY ZIEMIA WOŁA SOS…”. Dzieci z grupy ,,Jagódek” wzięły udział w XV już edycji Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Tegoroczny przegląd piosenki odbył się w formule hybrydowej. ,,Jagódki”, jako reprezentanci zaprzyjaźnionego przedszkola Szkoły Podstawowej nr 6, zaprezentowały utwór pt. ,,Ekologia”. Nasze przedszkolaki otrzymały dyplom i festiwalową statuetkę, a przygotowujące je nauczycielki podziękowania. Do obejrzenia wszystkich prezentowanych prac plastycznych i piosenek zapraszamy na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku. Występ dzieci z grupy ,,Jagódek” można także obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=uZB-DReDomg Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorom Festiwalu Ziemi.

Galeria - Jagódki' na Festiwalu Ziemi

Dzień Mamy w grupie 'Jagódek'

26 maja w grupie „Jagódek” odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest „Dzień Matki”. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości teatralnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”. Na koniec swoim mamom zaśpiewały piosenkę. Po wspaniałych występach na twarzach mam zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci!

Galeria - Dzień Mamy w grupie 'Jagódek'

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE
NA MAJ
Oddział III - 'JAGÓDKI'

TEMATYKA TYGODNIA:

1. Tutaj mieszkam.
  2. Ziemia krąży w kosmosie.
  3. Co słychać na wiosennej łące.
  4. Nasi rodzice.

CELE GŁÓWNE:

1. Zapoznanie dzieci z cechami charakterystycznymi dla środowiska miejskiego i wiejskiego.
  2. Zachęcanie do korzystania z dóbr kulturalnych.
  3. Poznanie i utrwalenie zasad właściwego zachowania się w miejscach publicznych.
  4. Rozbudzanie zainteresowań historią i sztuką ludową.
  5. Poznanie położenia swojej miejscowości na mapie Polski.
  6. Utrwalenie tematyki związanej z Polską.
  7. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.
  8. Poznanie funkcji globusa.
  9. Poszerzanie słownictwa o słowa związane z kosmosem.
  10. Wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich.
  11. Rozwijanie inwencji twórczej.
  12. Rozwijanie ciekawości poznawczej.
  13. Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na temat wysłuchanego tekstu.
  14. Poszerzenie wiedzy dotyczącej przestrzeni kosmicznej.
  15. Kształcenie umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych. Uwrażliwienie na sygnał dźwiękowy.
  16. Poszerzanie doświadczeń plastyczno –muzycznych.
  17. Utrwalenie tematyki związanej ze zwierzętami mieszkającymi na łące.
  18. Rozwijanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów na wagę.
  19. Rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych.
  20. Poszerzanie wiadomości związanego z zawodami.
  21. Przygotowanie inscenizacji z okazji „Dnia Mamy”.
  22. Wdrażanie do zgodnej, wspólnej zabawy.

1. Kwiecień 2022
  2. Marzec 2022