Grupa II - WESOŁE TYGRYSKI

Tygryski świętują Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich maskotek, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia- słodkich miodowych ciasteczek. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz radosnej, wspólnej zabawy.

Kodowanie na dywanie – Tygryski uczą się poprzez zabawę klockami Ouatrato.

Matematyka dla dziecka 3 - 4 letniego może być ciekawa, łatwa i postrzegana jako zabawa. Najważniejszy jest jednak sposób, w jaki zostanie to zrobione. Na tym etapie edukacji najważniejsze jest doświadczanie. Dlatego podczas zajęć dydaktycznych w grupie wykorzystujemy klocki Quatrato, które:

Działania prowadzone przy ich użyciu są wspaniałym punktem wyjścia do zajęć programowania dla dzieci – „Kodowanie na dywanie”.

Wesołe Tygryski uczestnikami występu patriotycznego

12 listopada 2019 roku dzieci z grupy Wesołe Tygryski wzięły udział w Przeglądzie Pieśni i Wierszy Patriotycznych organizowanych na terenie przedszkola. Mali artyści zaśpiewali pieśń „Legiony” i zaprezentowali do niej układ ruchowy W nagrodę otrzymali dyplom, grę edukacyjną, no i oczywiście gromkie brawa. Gratulujemy odwagi!!!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie Wesołe Tygryski

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Wesołe Tygryski również nie mogły pominąć tak ważnej uroczystości i uczciły święto przebierając się za ulubionych bohaterów z bajek. Od rana odbywały się bajkowe zabawy: dzieci odkrywały obrazki przedstawiające wybrane bajki – wspólnie je opowiadały, rozwiązywały zagadki, wykonały prace plastyczne. Największą niespodzianką okazało się wspólne oglądanie wybranej przez dzieci bajki. Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się przy znanych przebojach dziecięcych.

Wesołe Tygryski bawią się piaskiem kinetycznym i magicznymi kulkami

Zabawa piaskiem kinetycznym i magicznymi kuleczkami to wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe. Są to jedne z ciekawszych propozycji do twórczej zabawy. Zabawa piaskiem i kulkami świetnie oddziałuje na zmysł dotyku u dzieci, a więc korzystnie wpływa na integrację sensoryczną. Dodatkowo tego rodzaju zabawy stymulują koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczą sprawność manualną.

TEMATY TYGODNIOWE LISTOPAD

TEMATY TYGODNIOWE:

Zamierzenia na miesiąc listopad

Wiersze na miesiąc listopad

Barwy ojczyste Czesław Janczarski

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.

„Deszcz” Dorota Gellner

Deszcz otworzył pod chmurami
mokrą skrzynkę ze skarbami.
I już lecą na dół z góry
Mokrych skarbów całe fury:

deszczowe kokardy, deszczowe balony
spadają na dachy, na złote balkony.
Siadają na wieżach, lądują w kominach
a my się cieszymy, że padać zaczyna!

Piosenki na miesiąc listopad

Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego

Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy, Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy.

Marsz, marsz, Dąbrowski, Z ziemi włoskiej do Polski, Za twoim przewodem, Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, Będziem Polakami, Dał nam przykład Bonaparte, Jak zwyciężać mamy.

Marsz, marsz, Dąbrowski,… Jak Czarniecki do Poznania Po szwedzkim zaborze, Dla ojczyzny ratowania Wrócim się przez morze.

Marsz, marsz, Dąbrowski….

Już tam ojciec do swej Basi Mówi zapłakany: "Słuchaj jeno, pono nasi Biją w tarabany."

1. Grudzień 2019
  2. Październik 2019