Grupa II - Jagódki

Kwiecień 2021

Podziękowanie dla Ewy z grupy 'Jagódek'

Składamy serdeczne podziękowanie dla naszej Ewuni Romanowskiej z grupy II „Jagódki” za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. 'Wróbelek Elemelek'. Organizatorem powyższego przedsięwzięcia był Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie.

Galeria - Podziękowanie dla Ewy z grupy 'Jagódek'

Światowy Dzień Ziemi w grupie Jagódek

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji oraz w ramach programu własnego pt. 'Mały Ekolog' zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle.

Zabawy rozpoczęliśmy piosenką pt. 'Leśne duszki', potem wybraliśmy się na wycieczkę po naszej Ziemi, następnie segregowaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników oraz rozwiązywaliśmy quizy. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną, a w nagrodę za piękny udział w zajęciach dzieci otrzymały medal 'Przyjaciela Przyrody'.

Galeria - Światowy Dzień Ziemi w grupie Jagódek

Zamierzenia opiekuńczo–wychowawczo–dydaktyczne na miesiąc kwiecień

Tematyka:

1. Wiosenne porządki
  2. Dbamy o zdrowie
  3. Kodeks małego ekologa
  4. Kto Ty jesteś? Polak mały

Zadania:

Piosenka i wiersz do osłuchania:
M. Golc

Marchewka, lizak, jabłko, sałata i serek biały
głośno ze sobą rozmawiały:
- Jestem marchewka pomarańczowa,
dużo witamin we mnie się chowa.
- A ja – jabłuszko – czerwone całe.
Sok będzie ze mnie wręcz doskonały.
Wnet serek biały zaczął przemowę:
- Ze mnie są dania pyszne i zdrowe.
Jestem w pierogach, w kluskach być mogę,
razem z rzodkiewką jestem twarogiem.
Na to sałata rzecze nieskromnie:
- Lecz pamiętajcie także i o mnie.
Ja na kanapce pięknie wyglądam
i spod śmietany czasem spoglądam.
Chrupcie sałatkę więc, drogie dzieci,
bo z nią smakuje lepiej kotlecik.
A słodki lizak tak się odzywa:
- Moja minka jest niezbyt szczęśliwa.

„Katechizm polskiego dziecka”
Władysław Bełza