Grupa III - Jagódki

Kwiecień 2022

Jagódki sadzą warzywa w ogródku przedszkolnym

21 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi – (przybliżeniu wszystkim znaczenia dbania o środowisko i planetę, zarówno dzieciom, jak też dorosłym) oraz programu realizowanego w grupie III „Ekologia wokół nas” w naszym przedszkolu został zorganizowany „Przegląd Piosenki Ekologicznej”, w którym brały udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola. W tym celu każda z grup przygotowała piosenkę oraz pracę plastyczną w holu przedszkola. Poprzez czynny udział w różnego rodzaju zajęciach uczymy dzieci właściwych postaw ekologicznych, aby były przykładem dla innych. Za udział w przeglądzie pani Dyrektor wręczyła każdej grupie dyplom oraz nagrody książkowe. Wszystkim Paniom dziękujemy za przygotowanie dzieci do uroczystości. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci.

Galeria - Przegląd Piosenki Ekologicznej

Przegląd Piosenki Ekologicznej

Galeria - Przegląd Piosenki Ekologicznej

Jagódki tworzą „Palmy Wielkanocne”

„Święta, święta biją dzwony, Każdy dzwon jak roztańczony, Tańczy, tańczy każdy dzwon, Bim – bam – bom, Bim – bam – bom”
Święta już tuż, tuż! Nasze przedszkolaki, kultywując tradycje naszych babć, przygotowały piękne palmy wielkanocne. Było przy tym zarówno dużo pracy jak i radości. Mamy nadzieję, że w Niedzielę Palmową zaprezentują swoje dzieła w kościele.

Galeria - Jagódki tworzą 'Palmy Wielkanocne'

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE
NA KWIECIEŃ
Oddział III - 'JAGÓDKI'

TEMATYKA TYGODNIA:

1. Jedziemy na wieś.
  2. Wielkanoc
  3. Dbamy o naszą planetę.
  4. Nasza ojczyzna

CELE GŁÓWNE:

1. Kształtowanie rozumienia aspektu kardynalnego i porządkowego liczby 10.
  2. Rozwijanie umiejętności rozpoznawania cyfr oznaczających nominały monet.
  3. Zapoznanie dzieci ze środowiskiem miejskim i wiejskim. Poznanie zwierząt gospodarskich.
  4. Rozwijanie umiejętności naśladowania zwierząt głosem.
  5. Rozwijanie umiejętności odpowiadania na pytania dotyczące ilustracji.
  6. Kształtowanie rozumienia pojęć dotyczących pieniędzy.
  7. Wdrażanie nawyku stosowania form grzecznościowych.
  8. Zapoznanie z polskim tańcem ludowym „Szot” z regionu Mazur oraz z regionu żywieckiego.
  9. Rozwijanie zainteresowań polską kulturą ludową.
  10. Wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich.
  11. Poszerzanie doświadczeń plastycznych.
  12. Ćwiczenie sprawności fizycznej całego ciała.
  13. Poznawanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą.
  14. Kształtowanie zachowań proekologicznych.
  15. Udział dzieci w 'Przeglądzie piosenki ekologicznej'. Uzmysłowienie dzieciom potrzeby segregowania śmieci.
  16. Uświadomienie potrzeby dbania o środowisko. Poszerzanie wiedzy o sposobach ochrony przyrody.
  17. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.
  18. Wdrażanie dzieci do wspólnego działania w zespole.
  19. Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia.
  20. Uwrażliwianie na brzmienie instrumentów perkusyjnych.
  21. Rozwijanie umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych.
  22. Poznanie barw i symboli narodowych. Przybliżenie wiedzy na temat polskich legend.
  23. Rozbudzanie zainteresowań pięknem Polski.

Piosenka na miesiąc Kwiecień

"Święta z jajkiem i zającem"

I. Skacze drogą zając, skacze pomalutku.
Przykucnął za płotem, hop i już w ogródku.
Kic, kic, kic cichutko, skrada się do domu.
Każdemu zostawia prezent po kryjomu.

Ref.: Święta Wielkanocne z jajkiem i zającem,
Słoneczne, pachnące Święta Wielkanocne.

II. Idą chłopcy drogą, idą pomalutku.
Przykucnęli cicho, hop i już w ogródku.
Naraz śmiech i wrzawa, śmigus – dyngus krzyczą
i dziewczynki łapią i wodą je chlapią.

Ref. …

Link do piosenki: Święta z jajkiem i zającem

"Ekologia"

I. Ekologia – słowo znane,
W całym świecie powtarzane.
Znaczy, by nie było śmieci
i świat czysty miały dzieci.
Kto chce chronić środowisko
Musi o nim wiedzieć wszystko
Więc dlatego dziś się uczmy
Jak najlepiej chronić je.

II. Mrówka, ptak, czy jakieś zwierzę,
Czysty domek chce mieć przecież.
A gdy tylko patrzy wkoło,
To co widzi? Wszędzie śmieci,
Więc z przyrodą żyjmy w zgodzie
I od święta i na co dzień.
Każdy śmieć do kosza włóż
Wtedy czysto będzie już!

Link do piosenki: Ekologia