Grupa III - Jagódki

Październik 2021

Jagódki na Balu Pani Jesieni

W naszej grupie zabawa nie ma końca. 14 października zorganizowałyśmy „Bal Pani Jesieni”. Tego dnia „Jagódki” przyszły przebrane za jesienne postacie. Były grzybki, jesienne panie, wiewióreczka, jesienne drzewa i inne. Dzieci brały udział w quizach, rozwiązywały zagadki, tańczyły i zajadały się jesienną szarlotką. Zapraszamy wszystkich do naszej galerii zdjęć. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów dla swoich dzieci!

Galeria - Jagódki na Balu Pani Jesieni

'Jesienna szarlotka'

'Jesień, jesień Jabłka w koszu niesie…' - do nas również przyniosła. Jagódki jabłka starły, panie pomogły zagnieść ciasto i szarlotka gotowa. Ale degustacji nie było! Ciasto zostało przygotowane z okazji 'Balu Pani Jesieni'. Wygląda przepysznie. Jutro sprawdzimy czy się udała!

Galeria - 'Jesienna szarlotka'

Dzień Chłopaka w grupie 'Jagódek'

'W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów i życzeń.' Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców. W grupie „Jagódek” dziewczynki zaśpiewały głośne „Sto lat”, a potem wręczały chłopcom upominki. Ile było uścisków, zobaczcie sami!

Galeria - Dzień Chłopaka w grupie 'Jagódek'

'Każdy Chwat Sprząta Świat' - sprzątają też przedszkolaki

Pod takim hasłem 'Jagódki' dołączyły do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. W ramach konkursu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku dzieci pięcioletnie z grupy III projektowały według swoich pomysłów robota z przyniesionych przez siebie rożnych odpadów plastikowych, papierowych, korków i zakrętek. Łączyły poszczególne elementy za pomocą taśmy. Praca ta miała uczulić na problem recyklingu, segregacji odpadów i co zrobić, aby nadać zużytym przedmiotom 'drugie życie', a tym samym ratować środowisko naturalne przed zaśmieceniem. Po ukończeniu robota pozostałe materiały dzieci posegregowały do odpowiednich pudełek przeznaczonych na: plastik, papier i szkło. Przedszkolaki wykazały się dużą kreatywnością i w sposób interesujący przedstawiły swoją pracę.

Galeria - 'Każdy Chwat Sprząta Świat' - sprzątają też przedszkolaki

U Jagódek - 'Pyszna i zdrowa sałatka owocowa'

W ramach realizacji tematyki tygodniowej 'Koniec lata w sadzie i w ogrodzie' dzieci wzięły czynny udział w przygotowaniu sałatki owocowej. Wcześniej nastąpiły odpowiednie przygotowania: mycie przyniesionych z domu owoców; założenie fartuszków, kolorowych czapek kucharskich; dokładne mycie rąk. Przy przygotowanych stanowiskach pracy nasze Jagódki przystąpiły do działania – kroiły, mieszały, sprzątały, a na koniec zajadały. Wszystko odbyło się należycie, gdyż przed zajęciem omówione były zasady bezpieczeństwa i higieny podczas prac kulinarnych. A sałatka? – PYCHOTA!!! Zapraszamy Państwa do kulinarnych wyzwań z dziećmi w domu i życzymy SMACZNEGO.

Galeria - U Jagódek - 'Pyszna i zdrowa sałatka owocowa'

Zamierzenia opiekuńczo–wychowawczo–dydaktyczne na miesiąc Październik

Tematyka:

1. BEZPIECZNIE NA DRODZE
  2. NASZE ZWIERZAKI
  3. JESIENNY LAS
  4. PRZYGOTOWANIA DO ZIMY

Umiejętności dziecka:

1. Rozwijanie słuchu fonemowego.
  2. Zapoznanie z graficznym zapisem liter A, M, T, E.
  3. Zapoznanie z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze.
  4. Kształtowanie nawyku uważnego słuchania i wypowiadania się na temat tekstów literackich.
  5. Rozwijanie wyobraźni przestrzennej i zdolności manualnych oraz konstrukcyjnych.
  6. Wspieranie rozwoju mowy i bogacenie słownika.
  7. Doskonalenie umiejętności celowego spostrzegania i porównywania.
  8. Rozwijanie umiejętności odczytywania informacji z znaków, piktogramów i sygnalizatorów świetlnych.
  9. Uwrażliwianie na zmiany tempa w muzyce.
  10. Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie.
  11. Zapoznanie z numerem alarmowym 112.
  12. Utrwalanie umiejętności podawania adresu zamieszkania w sytuacjach tego wymagających.
  13. Rozwijanie zainteresowania światem przyrody.
  14. Zapoznanie z graficznym zapisem liczby 2, 3.
  15. Rozwijanie rozumienia pojęć matematycznych typu „Mniej, więcej” oraz różnicowania stron „lewej i prawej”.
  16. Doskonalenie umiejętności przeliczania elementów w zbiorach.
  17. Rozwijanie świadomości potrzeby dbania o przyrodę i szacunku do niej.
  18. Rozwijanie umiejętności dokonywania obserwacji przyrodniczych i budowania na ich podstawie wiedzy o otaczającym świecie.

Piosenki na miesiąc październik

"Świat zwierząt"
słowa: Małgorzata Nawrocka, muzyka: Agnieszka Widlarz

I zwrotka.
Tutaj jeleń się przechadza pośród drzew .
Tutaj słychać o poranku ptaków śpiew .
Tutaj wilk poluje , norę borsuk ma ,
tu wiewiórki bawią się każdego dnia.

Bo w lesie ich dom ,
tu jedzą , tu śpią .

II zwrotka
Tutaj pszczoły pracowicie robią miód .
Tutaj jest kwiatów dla motyli wszędzie w bród .
Tutaj żaby dają koncert , kiedy chcą .
Tutaj świerszcze grają kołysankę swa .

Na łące ich dom ,
tu jedzą tu śpią .

III zwrotka
Tutaj słonie mają trąby oraz kły .
Tutaj nosorożec bywa czasem zły ?
Tu krokodyl sobie ziewa tak jak lew ,
tylko małpy czasem wpadną w małpi gniew !

Bo w dżungli ich dom ,
tu jedzą tu śpią .