Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3 w Kraśniku

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować
i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat Robert Fulghum

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą realizując obowiązujący program wychowania przedszkolnego przygotowując dzieci do podjęcia nauki szkolnej w klasach integracyjnych w szkołach masowych.

1. Nasze grupy
  2. O przedszkolu
  3. Dla rodziców

Grupa II - WESOŁE TYGRYSKI

Paździenik

Jesienne rozgrywki piłkarskie w grupie II

Tak, tak. Przygotowujemy się do rozgrywek. Na razie ćwiczymy podczas gry edukacyjnej Football. Gry edukacyjne są dla dzieci najbardziej atrakcyjną formą aktywności. Łączą one ze sobą elementy zabawy, konkursu, współzawodnictwa i nauki. Polegają na naśladowaniu rzeczywistości. Dzieci odgrywają różne role, zgodnie z ich realizacją w prawdziwym świecie: kibice, piłkarze. Gra sprawiła dzieciom dużą przyjemność i wyzwoliła dużo emocji. Efekty wykorzystania zabawy są duże: radość i zadowolenie ze wspólnej zabawy, rozwój umiejętności komunikacyjnych, współdziałanie w grupie i rozwój umiejętności przestrzegania ustalonych reguł i zasad.

Wesołe Tygryski formują w masie solnej

Jesień to ta pora roku, kiedy warto przypomnieć sobie o zdrowym odżywianiu. Dzieci z grupy II podczas zajęć zdobyły informacje na temat wartości zdrowotnych owoców i warzyw. Słuchały wierszy, piosenek i oglądały plansze edukacyjne. Uczestniczyły również w zabawach w towarzystwie świeżaków. Potem przystąpiły do pracy plastycznej. Mąka, sól i woda tylko tyle potrzeba ,aby wyrobić plastyczną masę solną. Wesołe Tygryski zakasały rękawy i bawiły się w wałkowanie i lepienie wybranych przez siebie owoców lub warzyw. Po wyschnięciu wytworów pracy przyszedł czas na pomalowanie ich farbami. Była to niesamowita frajda dla małych przedszkolaków.

Tygryski przyrządzają sok i placek marchewkowy.

Obserwując zapał towarzyszący dzieciom w czasie „prac kuchennych” postanowiłyśmy ponownie zorganizować zajęcia kulinarne dla przedszkolaków. Tym razem zrobiliśmy sok i placek marchewkowy. Zajęcia miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.

Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci rozwinęły nawyk racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabyły umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwinęły swoją samodzielność, sprawność manualną, zapoznały się z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków było również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

I miejsce dla Natalki w  konkursie „Pszczoła to skarb”

Dnia 04.10.2019r w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku rozstrzygnięto i podsumowano konkurs Pszczoła to skarb. Coroczny konkurs jest jednym z punktów programu Wojewódzkich Kraśnickich Spotkań Pszczelarzy. Celem tego konkursu jest przybliżenie przyrody dzieciom. Naszą grupę reprezentowała Natalia R., która zajęła I miejsce. Nagrodę odebrała wspólnie z mamą. Gratulujemy zarówno Natalii, jak i mamie i życzymy dalszych sukcesów.

TYGRYSKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszym przedszkolu z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak też było 30 września. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki. Chłopcy również nie zapomnieli o dziewczynkach. Dla nich też były przygotowane prezenty. Dopełnieniem tej uroczystości była zabawa i tańce przy muzyce. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

Dziękujemy rodzicom za pamięć i pomoc w przygotowaniu prezentów dla dzieci.

TEMATY TYGODNIOWE Październik

TEMATY TYGODNIOWE:

Zamierzenia na miesiąc październik

Wiersze na miesiąc październik

Trampolinek i ruch uliczny - Urszula Piotrowska

Maszeruje Trampolinek
w kamizelce odblaskowej
prawą stroną po chodniku,
bo przepisy zna drogowe.
Doszedł już do skrzyżowania
i chce przejść na drugą stronę,
lecz poczekać teraz musi,
bo tam światło jest czerwone.
Woła go sygnalizator:
- Na zielone światło zmieniam,
możesz iść, bezpieczna droga,
Trampolinku, do widzenia.
Gdy na jezdni nie ma pasów,
ani świateł- to się zdarza-
Trampolinek wie co robić,
a pytany, tak potarza:
-Stoję grzecznie na chodniku,
patrzę, czy jest ruch na drodze:
w lewo, w prawo, znowu w lewo,
nic nie jedzie, więc przechodzę.
Trampolinek idzie dalej
i drogowe znaki liczy.
Znaki uczą i pilnują
zachowania na ulicy.
Czas już wracać do przedszkola,
opowiedziec wszystko dzieciom.
One lubią słuchac o tym,
jak uliczne światła świecą."

Piosenki na miesiąc październik

Jesień w parku

1. Co jesienią w parku gra? Listek nuci: właśnie ja,
bo szeleszczę szu, szu, szu i kołyszę park do snu./2x

2. Kasztan woła: oj, nie, nie, przecież słychać tylko mnie,
głośno bębnię ram, tam, tam i z żołędziem w parze gram./2x

3. Wtem do parku wpada wiatr, dmucha, wyje, że aż strach.
gwiżdże w uszy wiu, wiu, wiu, aż brakuje wszystkim tchu./2x

4. Jesień mówi: szkoda zwad, można w zgodzie pięknie grać.
Wietrzyk, kasztan, żołądź, liść wielki koncert dadzą dziś./2x

1. kliknij aby przejść Wrzesień 2019