Grupa IV - Jagódki

Wrzesień 2022

DZIEŃ CHŁOPAKA w grupie ,,Jagódek”

,,Z okazji święta wszystkich chłopaków Każda dziewczyna dziś im życzy wiele radości i szczęścia i samej życia słodyczy” 30 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszej grupie dla chłopców zostały przygotowane prezenty. Tradycyjnie upominki zostały wręczone w towarzystwie serdecznych życzeń. Dziewczynki również nie pozostały bez upominku. Jagódki, z racji święta kolegów, miały zorganizowane ,,jesienne” tańce.

Galeria - DZIEŃ  CHŁOPAKA w grupie ,,Jagódek”

Tydzień ekologiczny w grupie ,,Jagódek”

W dniach: od 19-ego do 24-ego września, w naszym przedszkolu, odbywały się zajęcia i zabawy nt: TO MY „MALI” EKOLODZY. W poszczególnych dniach dzieci realizowały następującą tematykę: • Kodeks „Małego” ekologa • Jesteśmy odpowiedzialni – umiemy segregować • Pomagamy przyrodzie • Zdrowy styl życia • Już wszystko wiemy (konkurs wiedzy ekologicznej, ślubowanie, dyplomy). Podsumowaniem tygodnia był Piknik Ekologiczny, gdzie dzieci brały udział w następujących konkurencjach: I – Quiz II – Tor przeszkód III – Rzut do celu Dzieci mogły skorzystać również z atrakcji, tj.: dmuchańce, malowanie twarzy, kącik plastyczny. Na zakończenie została zaśpiewana, przez wszystkie przedszkolaki, piosenka pt. ,,Świat w naszych rękach”, złożone ślubowanie Małego Ekologa i wręczone medale.

Galeria - Tydzień ekologiczny w grupie ,,Jagódek”

„Dzień Przedszkolaka w grupie „Jagódek”

W tym dniu w grupie „Jagódek” było wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi: śpiew, tańce, zabawy przy muzyce, zabawy z bibułą, majsterkowanie, piętrzenie budowli z klocków oraz zajęcia plastyczne. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Galeria - „Dzień Przedszkolaka w grupie „Jagódek”

Leć latawcu!

Początkiem września, w ramach realizacji tematyki tygodniowej ,,Spotkanie z latawcem” dzieci z grupy ‘Jagódek’ wspólnie z nauczycielką, wykonały ogromny latawiec. Już następnego dnia podjęły próbę puszczania latawca w przedszkolnym ogródku. Zabawy, radości i entuzjazmu było dużo tylko wiatru niewiele. Ale nic straconego – jesień nadchodzi, a z nią i wiatr zawieje.

Galeria - Leć latawcu!

Niezłe Ziółko – konkurs dla dzieci

Jagódki’ wzięły udział w konkursie dla dzieci ‘Niezłe ziółko’, organizowanym przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Lublinie. Zadaniem dzieci było wyhodowanie własnych ziół, pielęgnacja roślin, obserwacja na każdym etapie ich rozwoju. Zostało przygotowane i wysłane sprawozdanie w formie zdjęciowej pt. ‘Lokomotywa pełna ziół’. Prezentacja zawiera następujące rozdziały: I. Przygotowanie ziołowego ogródka, II: Gotowe do zbioru, III. Suszenie ziół, IV. Zioła: dla zdrowia, dla smaku, dla zapachu. Dzieci wykonały także prace plastyczne przedstawiające popularne zioła typu: rumianek, szałwia, melissa, mięta, lawenda. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów przesłanej pracy w galerii zdjęć.

Galeria - Niezłe Ziółko’ – konkurs dla dzieci

'Od małego ćwiczę sobie….'

W ramach realizacji programu własnego 'Od małego ćwiczę sobie…' odwiedziła naszą grupę Pani Marta. Przeprowadziła z dziećmi szereg ćwiczeń o charakterze gimnastycznym. Miały one na celu usprawnienie dużej i małej motoryki. Gorąco zachęcamy do wspólnych ćwiczeń z dziećmi. Ruch to zdrowie.

Galeria - Od małego ćwiczę sobie….'

Dzień kropki w grupie 'Jagódek'

Dzień Kropki w przedszkolu do doskonała okazja do pobudzenia artystów do aktywności. Kropka to również doskonała inspiracja plastyczna! W grupie Jagódek ten dzień obchodzono uroczyście. Zajęcia rozpoczęliśmy zagadką, na którą wszyscy znali odpowiedź. Następnie dzieci wyszukiwały w sali przedmiotów, które przypominały kropkę, a potem kropek ukrytych przez nauczyciela. Kolejną zabawą była zabawa w kodowanie. Na zakończenie zadaniem dzieci było utworzyć z dużej czarnej kropki własny obrazek. Było dużo pomysłów! Wszystkie prace dzieci zawisły w holu przedszkola.

Galeria - Dzień kropki w grupie 'Jagódek'

ODDZIAŁ IV
'JAGÓDKI'

TEMATYKA TYGODNIOWA:

1. Ja i ty to my
  2. Spotkanie z latawcem
  3. Pożegnanie lata
  4. To my „mali” ekolodzy
  5. Tajemnice Ziemi.

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE:

1. Rozumienie i przestrzeganie zasad dotyczących zgodnego współżycia w grupie.
  2. Dbanie o wspólne sprzęty i zabawki oraz o zachowanie porządku w otoczeniu.
  3. Ustalenie zasad bezpiecznego zachowania się w czasie zabaw (sala, ogród).
  4. Integracja grupy przedszkolnej jako wspólnoty, doskonalenie umiejętności interpersonalnych.
  5. Poznawanie regionów Polski w sposób bezpośredni (wyjazdy z rodziną), a także pośrednio poprzez oglądanie widokówek, ilustracji.
  6. Określanie i nazywanie podobieństw między osobami.
  7. Nazywanie emocji.
  8. Rozwijanie słownictwa związanego z tematem.
  9. Kształtowanie słuchu fonematycznego.
  10. Wzbudzenie zainteresowania czytaniem i literami: litery „o”, „a”, „t”.
  11. Rozwijanie umiejętności klasyfikowania, przeliczania oraz porównywania elementów w zbiorach.
  12. Kształtowanie pojęcia liczby 1, poznanie cyfry 1.
  13. Rozwijanie wiedzy o kontynentach oraz ich faunie, florze i mieszkańcach.
  14. Wyrabianie sprawności i zwinności ruchowej oraz reagowania na umowne sygnały.
  15. Kształtowanie wrażliwości muzycznej poprzez słuchanie, śpiewanie, uczestniczenie w zabawach rytmicznych przy muzyce.
  16. Wdrażanie dzieci do poprawnych zachowań w kontakcie z przyrodą i jej ochroną.

Piosenki do nauki

"Na wakacjach było miło"