Grupa IV - Jagódki

Styczeń 2023

Dzień Babci i Dziadka w grupie Jagódek

W dniu 13.01.2023 roku dzieci z grupy „Jagódek” gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji zbliżającego się ich święta. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Na początku pani Grażynka powitała wszystkich zebranych gości. Następnie dzieci pod czujnym okiem swoich pań zaprezentowały jasełka pt. „Do Betlejem”… Były kolędy, pastorałki, wierszyki, taniec Aniołków oraz piosenki o babci i dziadku. Po prezentacjach recytatorsko – taneczno – wokalnych swoim babciom i dziadkom dzieci wręczyły upominki. Szczęśliwe, rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są chwile spędzone z wnukami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków! Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci!

Galeria - Dzień Babci i Dziadka w grupie Jagódek

Jagódki na balu

Bal dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek, świetnie się czuły, uczestnicząc na wspólnym balu ze swoimi paniami, kolegami i koleżankami z innych grup przedszkolnych, w zabawie i tańcu. Zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Organizując bal dla dzieci uczymy je, iż zabawa i relaks są tak samo ważne, jak nauka, praca i obowiązki. Gdy dorosną będą potrafiły cieszyć się zabawą i aktywnie wypoczywać. Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie strojów dla swoich dzieci!

Galeria - Jagódki” na balu

Pracownia Świętego Mikołaja

W dniu 05.01.2023 roku grupa „Jagódek” wraz z grupą „Cytrynek” wybrała się na wycieczkę do Pracowni Świętego Mikołaja, mieszczącej się w Restauracji Portofino w Lublinie. Poprzez aktywną zabawę, w bajkowych Pracowniach: cukierniczej, plastycznej i muzycznej, pomogły Świętemu w jego codziennych obowiązkach! Wspólnie z Mikołajem, Panią Mikołajową i Elfami dzieci stworzyły radosną mikołajową orkiestrę. Pod czujnym okiem Pani Mikołajowej przygotowały i upiekły chrupiące pierniczki. Podczas zajęć plastycznych mogły wykonać kolorowe maski karnawałowe, które na pewno wykorzystają podczas balu karnawałowego. Spotkanie z Mikołajem przy kominku, na miękkich i wygodnych poduchach, wspólne rozmowy, zabawy, tańce, nie pozwoliły nikomu zasnąć w tym przytulnym, ciepłym i baśniowym domu nawet po kubku pysznego soku. Po dniu pełnym wrażeń i z wielkim uśmiechem na twarzy dzieci powróciły do domu. Wielką atrakcją dla przedszkolaków, okazała się również, wspólna podróż autokarem, którym nie często zdarza się nam podróżować. Mamy nadzieję, że niedługo znów będziemy mogli wyjechać na kolejną wycieczkę, oczywiście za pozwoleniem naszych Rodziców i naszej Pani Dyrektor.

Galeria - Pracownia Świętego Mikołaja

ODDZIAŁ IV
'JAGÓDKI'

Zamierzenia styczeń 2023

TEMATYKA:

1. Coraz bliżej gwiazd
  2. Za zimową szybą
  3. Serce dla babci i dziadka
  4. Kim będę?

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE:

1. Kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w zabawach ruchowych.
  2. Doskonalenie płynności, koordynacji i świadomości ruchów całego ciała.
  3. Kształtowanie nawyku kontroli postawy ciała oraz układania ręki podczas kreślenia.
  4. Doskonalenie umiejętności radzenia sobie z przeżywanymi emocjami.
  5. Kształtowanie postawy zaciekawienia otaczającym światem oraz radości z jego odkrywania.
  6. Integrowanie się podczas planowania, przygotowywania i przeżywania wspólnej pracy i zabawy.
  7. Budowanie pozytywnej atmosfery w grupie.
  8. Kształtowanie świadomości, że w komunikacji najważniejsza jest chęć porozumienia, które to porozumienie można osiągnąć za pomocą różnorodnych środków przekazu.
  9. Doskonalenie koncentracji podczas zajęć i umiejętności podążania za ich tokiem.
  10. Doskonalenie umiejętności swobodnego wypowiadania się, dzielenia się swoimi doświadczeniami.
  11. Doskonalenie umiejętności uważnego słuchania czytanego tekstu, opowiadania wysłuchanej historii.
  12. Zachęcanie do poznawania historii własnej rodziny.
  13. Kształtowanie poczucia dumy z niepowtarzalności własnej rodziny, jej tradycji, zainteresowań oraz pasji.
  14. Kształtowanie postawy szacunku wobec seniorów.
  15. Docenianie wpływu dziadka na wychowanie wnuków.
  16. Kształtowanie umiejętności odróżniania elementów świata fikcji od realnej rzeczywistości.
  17. Doskonalenie techniki czytania poprzez czytanie prostych sylab.
  18. wzbudzenie zainteresowania literami: litery „p”, „P”, ”s”, „S” wyrazy do globalnego czytania związane z wprowadzanymi literami.
  19. Kształtowanie pojęcia liczby „osiem", „dziewięć”, poznanie cyfry 8,9.
  20. Rozpoznawanie cyfr oznaczających liczby od 1 do 9.
  21. Doskonalenie umiejętności stosowania liczebników głównych i porządkowych.
  22. Doskonalenie umiejętności przeliczania elementów.
  23. Kształcenie umiejętności układania i odczytywania zapisów matematycznych.
  24. Kształtowanie pojęcia stałości długości.
  25. Doskonalenie umiejętności rozpatrywania otoczenia z punktu widzenia własnego i drugiej osoby.
  26. Kształtowanie umiejętności dodawania i odejmowania, poznanie znaku: „–”
  27. Kształtowanie umiejętności posługiwania się symbolami matematycznymi (cyfry, znaki: „+”, „–”, „=”).
  28. Kształtowanie umiejętności układania i rozwiązywania zadań tekstowych.
  29. Wzbogacanie słownictwa związanego z tematem.
  30. Rozwijanie zainteresowań technicznych i przyrodniczych.
  31. Obserwowanie zjawisk przyrodniczych z aktualną porą roku.

1. Grudzień 2022
  2. Listopad 2022