Grupa I - Wesołe tygryski

WESOŁE TYGRYSKI - WIDOWNIA PODCZAS KONCERTU MUZYCZNEGO

Dnia 21.01.2019 r. najmłodsza grupa z naszego przedszkola uczestniczyła w koncercie muzycznym pt.: „Super bohaterowie”. Dzieci miały okazję wspólnie bawić się, śpiewać z muzykami i innymi dziećmi z przedszkola. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy członek rodziny jest prawdziwym super bohaterem. Na zakończenie dzieci mogły bliżej przyjrzeć się instrumentom muzycznym ( gitara i perkusja), które wywarły na nich duże wrażenie.

STARE KINO W OCZACH NAJMŁODSZYCH

17.01.2019r dzieci z grupy I miały okazję oglądać bajki z rzutnika w nietypowej scenerii. Na początku przedszkolaki dowiedziały się na czym polega oglądanie bajek z rzutnika i zobaczyły, jak wygląda stara taśma filmowa. Z zaciekawieniem patrzyły na skrzyneczkę pełną małych pudełek i dziwny przedmiot z soczewką i pokrętłem, jaki przyniosła pani Edytka. Gdy wszystko było już ustawione, a dzieci ulokowana na podłodze, pani Ewa zgasiła światło, a na ekranie pojawiła się pierwsza plansza tytułowa: „Nocne kłopoty zabawek Doroty”. Obrazek po obrazku dzieci skupiały swoją uwagę i z zaciekawieniem słuchały czytanych przez nauczycielki bajek: o Małpkach, Kubusiu Puchatku, ale również o listonoszu, policjancie i oceanie. Dla wszystkich przedszkolaków było to ogromne przeżycie. Bajki z rzutnika pomimo upływu lat bardzo przyciągnęły uwagę najmłodszych.

W tym dniu przedszkolaki oglądały również obrazki i historyjki obrazkowe na nietypowym telewizorze. Zapoznały się z członkami rodziny, z ich emocjami i pomieszczeniami, w których mogą przebywać.

Ten dzień dostarczył dzieciom mnóstwo radości.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE WESOŁYCH TYGRYSKÓW

W dniu 24 stycznia 2019 r. o godz. 10 w grupie I odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i prawie bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Poprzez wierszyki, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po występie dzieci podarowały swoim dziadkom upominki w formie kwiatów i kalendarzy. W imieniu jubilatów przemówiła pani Katarzyna Kur – babcia Lenki. Podziękowała małym artystom i wręczyła im nagrodę w postaci słodkiej czekoladki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. W jednym miejscu spotkało się kilka pokoleń - prababcie, babcie, dziadkowie i rodzice przedszkolaków. Bo przecież Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla jubilatów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Ciekawe wydarzenia w naszej grupie w grudniu 2018

ZAMIERZENIA NA MIESIĄC STYCZEŃ 2019

TEMATY TYGODNIOWE:

Zadania:

Wiersze na miesiąc styczeń 2019

"Wróbelek" F. Kobryńczuk

Martwi sie bardzo
szary wróbelek,
że ma przyjaciół w świecie niewielu.
- nikt mnie nie lubi,
bo nie mam takich
piór kolorowych
jak inne ptaki.
Nikt mnie nie słucha,
moje ćwierkanie
nie jest dla innych
ptasim śpiewaniem.
-Choć strój masz szary,
choć tylko ćwierkasz,
każdy cie lubi
mały wróbelku,
za to, że zimą
całymi dniami,
ćwierkasz jak umiesz,
że jesteś z nami.

„Po co jest teatr” Joanna Kulmowa

Ta drabina to schody do nieba,
a ta miska pod schodami to księżyc.
Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz,
a z garnków są hełmy rycerzy.
Ale kto w te czary nie uwierzy?
To jest teatr.
A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie. I już zawsze w misce księżyc widzieć...

Piosenki na miesiąc styczeń 2019

Wesoła zabawa