Grupa I - EKOLUDKI

Ubieramy choinkę

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia grupa I „Ekoludki”, aby wprowadzić w świąteczny nastrój do sali przedszkolnej, postanowiła wspólnie z paniami ubrać choinkę.

Najpierw panie przystroiły drzewko w kolorowe lampki, potem każde dziecko zawiesiło na choince wybraną przez siebie bombkę, na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę „Świeci gwiazdka”… Teraz choinka cieszy oko wszystkim bywalcom sali „Ekoludków” i umila czas oczekiwania na święta. Żywą choinkę podarował nam Pan Leśniczy, któremu serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Rodzicom za udział w warsztatach i przygotowanie materiałów do zajęć.

Warsztaty bożonarodzeniowe

Dnia 12.12.2019 roku w grupie maluszków odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe.

Najpierw panie z grupy przedstawiły krótką „Opowieść wigilijną” ilustrując ją sylwetami, następnie dzieci wymieniły postacie występujące w teatrzyku i zaśpiewały piosenki: ”Nie miały Aniołki”, „Świeci gwiazdka”, potem wspólnie z rodzicami przystąpiły do wykonania skrzata z ryżu, skarpety, futerka i włóczki. Pomysłów było wiele. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie wspólnego zdjęcia. Skrzaty zagoszczą w naszych domach w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Mikołaj w Przedszkolu

6 grudnia 2019 r. wszystkie dzieci w przedszkolu czekały na przyjście „Mikołaja”.

Dla „Ekoludków”, najmłodszych przedszkolaków było to pierwsze spotkanie z gościem w przedszkolu. Dzieci bardzo odważnie zaśpiewały piosenkę, za to w nagrodę otrzymały piękne podarki ukryte w wielkim worze. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia z Mikołajem.

Dzień Misia

W dniu 25.11.2019r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszakiem.

W tym wesołym dniu „Ekoludki” z grupy I zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych z chustą animacyjną.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

Dzieci z oddziału I, aby uczcić ten dzień wysłuchały bajkę pt. „Calineczka”, a potem przebrane w postacie bajkowe swobodnie tańczyły w rytm muzyki. Na twarzach nie brakowało uśmiechów i radości.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, uczą, rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się barwny i radosny.