Grupa II - Malinki

Marzec 2022

Pory roku na wesoło - wiosna

28 marca dzieci z grupy „ Malinki” uczestniczyły w zajęciach „Pory roku na wesoło- wiosna”. W czasie zajęć dzieci rozwijały zainteresowania światem przyrody. Wspólnie tańczyły wiosenny taniec ze wstążkami, rozwiązywały zagadki o wiośnie, układały obrazki z części w całość. Odbyło się również wspólne sadzenie kwiatka do doniczki oraz kolorowanie wiosny na dużym arkuszu papieru.

Galeria - Pory roku na wesoło - wiosna

Kącik teatralny

Dziecko w wieku przedszkolnym ma naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie. Z uwagi na to, że w przedszkolu prowadzone są zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci, zabawa w teatr może być najbardziej interesującym i wyrazistym efektem tej pracy ujawniającym doświadczenia i osiągnięcia dzieci. W dniach 14-18 marca prowadzona była tematyka związana z teatrem która wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny, a w nim scenka i pacynki, pobudziły dzieci do tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawień.

Galeria - Kącik teatralny

Czego uczymy się w grudniu w grupie czterolatków?

Tematyka:

1. Przedwiośnie.
  2. Wiosenne porządki.
  3. W teatrze.
  4. Muzyka maluje świat.
  5. Zwierzęta prehistoryczne.

Umiejętności dziecka:

Piosenki do nauki w miesiącu marcu

"Marzec – czarodziej"
Łucja Prus

I już pączki na patyku
I już trawka na śnieżniku

Słońce rzuca swe błyskotki
Że aż mruczą bazie kotki

Przez kałuże skaczą kaczki
Żółte kaczki przedszkolaczki

"Kasza marcowa"

Ola gotuje kaszę dla lalek.
Wkłada do garnka cztery korale,
dokłada guzik, wsypuje mak,
miesza patykiem i śpiewa tak:

ref: W marcu jak w garncu mówił mój brat.
To pada deszczyk, to, śnieg, to grad.
I w moim garncu jest to i owo,
bo ja gotuję kaszę marcową.

Lalki ją jedzą i nie grymaszą,
kiedy je karmię marcową kaszą.
Ale czy kasza ma dobry smak?
Lalki ją jedzą, więc chyba tak.

ref: W marcu jak w garncu mówił mój brat.
To pada deszczyk, to, śnieg, to grad.
I w moim garncu jest to i owo,
bo ja gotuję kaszę marcową.

1. Luty 2022
  2. Styczeń 2022