Grupa II - Malinki

Luty 2022

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców , później już pozostało wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów.

Galeria - Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Czego uczymy się w grudniu w grupie czterolatków?

Tematyka:

1. Dbamy o swoje zdrowie.
  2. Malujemy kolorowy świat.
  3. Mamy różne domy.
  4. Kim będę, gdy dorosnę?

Umiejętności dziecka:

Piosenka do nauki w miesiącu lutym

"Prawa, lewa"
muzyka: Gabriela Konarzewska, słowa: Małgorzata Nawrocka

Prawą ręką za głowę się złap.
Prawą ręką za uchem się drap.
Prawą nogę wyciągnij w tył i w przód,
pokaż palcem swój prawy but!

Lewą ręką za głowę się złap.
Lewą ręką za uchem się drap.
Lewą nogę wyciągnij w tył i w przód,
pokaż palcem swój lewy but!

Prawą ręką za głowę się złap.
Lewą ręką za uchem się drap.
Prawą nogę wyciągnij w tył i w przód,
pokaż palcem swój lewy but!

Lewą ręką za głowę się złap.
Prawą ręką za uchem się drap.
Lewą nogę wyciągnij w tył i w przód,
pokaż palcem swój prawy but!

Wiersz do nauki w miesiącu lutym

"Wierszyki"

Grasz w kolory? Gram!