Grupa III - Malinki

Listopad

Chociaż w listopadzie za oknami jest już często pochmurno i szaro, nasze dzieci przedszkolaki na pewno tego nie odczuły. Listopad był pełen ciekawych wydarzeń, a dzięki sprzyjającej temperaturze wciąż dużo czasu udało nam się spędzić na spacerach i zabawach w ogrodzie przedszkolnym. Z wydarzeń kulturalnych, które od nowa zagościły w przedszkolnym kalendarzu: odbył się koncert patriotyczny oraz koncert muzyczny „ Jak to z Wisłą było”. Ponadto nasza grupa wzięła udział w konkursie recytatorskim z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas dwóch pierwszych tygodni przyjrzeliśmy się naszej ojczyźnie. Utrwaliliśmy znajomość symboli narodowych naszego państwa, wykonaliśmy kotyliony, poznaliśmy tańce regionalne oraz legendy związane z Warszawą, Krakowem i Poznaniem. Następnie dzieci zapoznały się z Układem Słonecznym, dowiedziały się co to jest gwiazdozbiór oraz, czy możliwe jest życie na innej planecie. Aż wreszcie nadszedł dzień balu Pani Jesieni przepełniony radością i zabawą. Na koniec Dzień Pluszowego Misia, kiedy to dzieci przyniosły do przedszkola ukochanego misia. W ostatnim tygodniu listopada odwiedziły nas uczennice klasy III Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, które promowały czytanie literatury dla dzieci. Pożegnaliśmy listopad i z wielką radością witamy grudzień pełen mikołajkowych niespodzianek i przygotowań do zbliżających się Świąt, ale o tym opowiemy już w następnym wpisie...

Galeria - Listopad

Bal Pani Jesieni

24.11.2022 r. odbył się ‘Bal Pani Jesieni’. Dzieci z grupy „Malinki” ubrały się w pięknie, jesienne i bajkowe stroje. W prawdziwie jesienny nastrój wprowadziły śpiewane przez dzieci piosenki i zadania wymyślone przez nauczyciela. Pierwszym, z jakim musieli zmierzyć się uczestnicy spotkania, były zagadki jesienne. Wiele emocji wywołało także rozpoznawanie darów jesieni za pomocą zmysłu dotyku. Wszystkie konkurencje przeplatane były tańcami i pląsami. Bal Pani Jesieni minął bardzo szybko i przebiegał w klimacie zabawy i radości. Uśmiech nie schodził z buzi dzieci.

Galeria - Bal Pani Jesieni

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszej grupy uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. „Malinki” opowiadały o swoich maskotkach, recytowały wiersz o misiu, bawiły się z chustą animacyjną oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek. Ten dzień wywołał u nich wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Galeria - Światowy Dzień Pluszowego Misia

1. Wrzesień 2022