Grupa I - Wesołe tygryski

ZAJĘCIA MUZYCZNE W PLENERZE

W słoneczny dzień dzieci z grupy Wesołe Tygryski wybrały się do Parku Leśnego. Skorzystały tam z nietypowych instrumentów muzycznych. Gra się na nich głównie poprzez uderzenia – dłońmi w przypadku bębnów; pałeczkami w przypadku metalofonów. Dzieci mogły postukać, pobębnić i powydawać różne inne dźwięki w zależności od wyobraźni. Wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane w atrakcyjny wizualnie sposób, przyciągały wzrok dzieci i zachęcały do improwizacji. Spacer był ogromną atrakcją i lekcją muzyki dla maluszków.

Wiosenne zabawy na placu przedszkolnym.

Słońce i błękitne niebo - w końcu nadeszła piękna wiosna! Przedszkolaki zrzuciły zimowe kurtki, założyły lekkie buty i wyruszyły na plac zabaw. Kolorowy i bezpieczny sprzęt pozwala dzieciom urozmaicić czas spędzony w przedszkolu. Najmłodsi najchętniej korzystają z piaskownicy i zjeżdżalni. Dzieci pod czujnym okiem pań korzystały ze zjeżdżalni, karuzeli, bujaków na sprężynie, sprzętu plenerowego do ćwiczeń, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Zabawy pod chmurką dostarczyły nam wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim zdrowia.

Dzień Autyzmu w grupie Wesołych Tygrysków

Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem zajęć w naszej grupie było upowszechnienie wśród dzieci wiedzy na temat kształtowania postaw szacunku, tolerancji i akceptacji różnych osób. W tym dniu ważny był kolor niebieski na znak solidarności z osobami zmagającymi się z autyzmem. Dzieci wyszukiwały w sali koloru niebieskiego i uczestniczyły w zabawach integracyjnych „Rzeka”, Projektanci Mody”, „Chmurki na niebie” i „Ty i ja”. Przedszkolaki z ciekawością uczestniczyły w zajęciach dostosowanych do ich możliwości poznawczych.

Ciekawe wydarzenia w naszej grupie w marcu 2019

ZAMIERZENIA NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2019

TEMATY TYGODNIOWE:

Zadania:

Wiersze na miesiąc kwiecień

Idzie wiosna M. Konopnicka

Puk, puk, puk. ..w okienko!
- Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka
i słoneczko świeci.
Z baziami gałązkę
w ręku ma wierzbową.
I za pasem wiązkę
przylaszczek liliowych.

Idzie piękna pani
z jasnymi włosami.
W zielonej sukience,
wyszytej kwiatami.

Idzie, uderza witką
wierzbową z baziami.
Pokrywa się wszystko
młodymi listkami.

Słono złote świeci,
idzie piękna pani.
Puk, puk. .. chodźcie dzieci
na wiosny spotkanie.
bo dla zdrowia sprawiedliwa!

Piosenki na miesiąc kwiecień

Wiosenna piosenka

1.Zima się skończyła wiosny nadszedł czas,
łąka się zbudziła, zbudził się i las.

Ref.: Kukułeczka głośno kuka Ku-ku, ku-ku
Bociek żabki sobie szuka Mniam, mniam, mniam
Łąka się zbudziła, zbudził się i las.

2. Hopsasa do lasa, każdy biegnie sam.
Kwiatków cała masa rośnie tu i tam.

Ref.: Kukułeczka głośno kuka Ku-ku, ku-ku
Bociek żabki sobie szuka Mniam, mniam, mniam
Kwiatków cała masa Rośnie tu i tam.

1. kliknij aby przejść Maj 2019
  2. kliknij aby przejść Marzec 2019