W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Galeria

Galeria 1328 z 1381 (11 zdjęć)
Więcej galerii | Ostatnia | | | Pierwsza

Udostępnij

Mały teatr w grupie Wisinek

15.03.2021

Zabawa w teatr należy do najbardziej lubianych przez dzieci. W tym tygodniu przedszkolaki z grupy „Wisienki” miały możliwość wzbogacić swoje wiadomości o teatrze i być uczestnikami w małych formach teatralnych za pomocą mowy, mimiki, gestu i ruchu. Mali aktorzy chętnie wcielili się w rolę warzyw na podstawie wiersza J. Brzechwy pt.: „Pan pomidor” oraz w rolę baśniowych postaci według zbioru baśni braci Grimm „Czerwony Kapturek”. Dzieci umiejętnie posługiwały się kukiełkami Czerwonego Kapturka, babci, leśniczego i wilka w inscenizowanej scence. Podczas zajęć dzieci poznały pojęcia związane ze sztuką teatralną; aktor, aktorka, scena, kurtyna, sufler, widownia. Potrafiły je poprawnie odczytać w formie wyrazów i zapamiętać. Wszystkie dzieci były wnikliwymi obserwatorami wykonywanych scenek przez swoich kolegów i koleżanek oraz uczestnikami różnych zabaw w aktora; m.in. „Oklepywanka”, „Dwa krzesełka”, „Rozgrzewka”, „Poruszamy się jak…”. „Mały teatr” wyzwolił u dzieci wiele radości i wrażeń oraz zwiększył wiarę we własne możliwości.

Mały teatr w grupie Wisinek Mały teatr w grupie Wisinek Mały teatr w grupie Wisinek Mały teatr w grupie Wisinek Mały teatr w grupie Wisinek
Mały teatr w grupie Wisinek Mały teatr w grupie Wisinek Mały teatr w grupie Wisinek Mały teatr w grupie Wisinek Mały teatr w grupie Wisinek
Mały teatr w grupie Wisinek

|

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.