W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Aktualności

Wpis nr 413 (408 z 421) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

InterACT

08.12.2022, 11:26:03

Dzieci z gr.6 „Poziomki” wzięły udział w koordynowanym przez panią Beatę Lenart programie edukacji antydyskryminacyjnej InterACT. Program został zrealizowany podczas dwóch spotkań, w czasie których dzieci obejrzały przygotowane na potrzeby projektu InterACT filmiki z udziałem kukiełek, a następnie rozmawiały na tematy w nich poruszane i wykonywały prace w zeszytach ćwiczeń.

Celem programu jest kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci wobec różnych form niepełnosprawności, a także zaburzeń w komunikowaniu się, w tym zmiana postaw społecznych wobec jąkania. Poprzez udział w programie dzieci uczyły się jak adekwatnie reagować na różne formy niepełnosprawności, a przede wszystkim jak wspierająco zachowywać się gdy ktoś się jąka. Dowiedziały się także co robić, a czego nie robić, by komunikowanie się było skuteczne i przebiegało w przyjaznej atmosferze. Przesłaniem programu jest hasło: „Każdy z nas jest inny i każdy taki sam- każdy z nas jest wyjątkowy!”.

221208_foto_001.jpg

221208_foto_002.jpg

221208_foto_003.jpg

221208_foto_004.jpg

221208_foto_005.jpg

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.