Wpis nr 413 (408 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

InterACT

08.12.2022, 11:26:03

Dzieci z gr.6 „Poziomki” wzięły udział w koordynowanym przez panią Beatę Lenart programie edukacji antydyskryminacyjnej InterACT. Program został zrealizowany podczas dwóch spotkań, w czasie których dzieci obejrzały przygotowane na potrzeby projektu InterACT filmiki z udziałem kukiełek, a następnie rozmawiały na tematy w nich poruszane i wykonywały prace w zeszytach ćwiczeń.

Celem programu jest kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci wobec różnych form niepełnosprawności, a także zaburzeń w komunikowaniu się, w tym zmiana postaw społecznych wobec jąkania. Poprzez udział w programie dzieci uczyły się jak adekwatnie reagować na różne formy niepełnosprawności, a przede wszystkim jak wspierająco zachowywać się gdy ktoś się jąka. Dowiedziały się także co robić, a czego nie robić, by komunikowanie się było skuteczne i przebiegało w przyjaznej atmosferze. Przesłaniem programu jest hasło: „Każdy z nas jest inny i każdy taki sam- każdy z nas jest wyjątkowy!”.

221208_foto_001.jpg

221208_foto_002.jpg