Wpis nr 411 (399 z 409) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

09.05.2022, 11:35:02

Informujemy, że Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 otrzymało dotację w wysokości 3 000,00 zł na zakup nowości wydawniczych dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz na realizację działań promujących czytelnictwo: nabycie książek stanowiących nagrody dla dzieci za udział w działaniach promujących czytelnictwo oraz organizację spotkań autorskich, wystaw i konkursów w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

Opis planowanych przez placówkę działań, które promują i wspierają rozwój czytelnictwa wśród dzieci:

1. Umożliwienie swobodnego dostępu do korzystania z książek poprzez udostępnianie w salach.
  2. Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów poprzez wykorzystanie utworów literackich promujących dany zawód.
  3. Kształtowanie postaw patriotycznych poprzez wykorzystanie utworów literackich - konkursy recytatorskie.
  4. Wprowadzenie akcji „Wędrująca książeczka” – zapraszanie rodziców do czytania wybranych pozycji.

Opis planowanych przez placówkę wychowania przedszkolnego działań, które wskazują na współdziałanie w środowisku lokalnym, w tym z biblioteką publiczną:

1. Słuchanie utworów literackich w wykonaniu zaproszonych gości: bibliotekarza, aktorów, autorów książek, laureatów konkursów literackich.
  2. Udział w konkursie „Jeszcze nie czytam a już wypożyczam”.
  3. Lekcje biblioteczne organizowane w przedszkolu i bibliotece.
  4. Udział w konkursach związanych z literaturą dziecięcą organizowanych przez inne instytucje lokalne (CKiP, Starostwo Powiatowe).
  5. Udział w zajęciach i zabawach prowadzonych przez przedstawicieli różnych zawodów.
  6. Wycieczki do lokalnych instytucji promujących różne zawody.
  7. Przygotowanie przez grupę książeczki w formie albumu.

NPRCz.png