Wpis nr 402 (397 z 429) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Konkurs Recytatorski Przedszkolaka "BAJECZNA LOKOMOTYWA”

22.04.2022, 11:18:29

20220422_konkurs.jpg

Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 w Kraśniku ogłasza Konkurs Recytatorski Przedszkolaka. Do udziału zapraszamy wszystkie chętne dzieci z oddziałów: Jagódek i Wisienek. Gwarantujemy wesołą zabawę i nagrody rzeczowe.

Cele konkursu :

• zachęcanie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej, w tym poezji dla dzieci;
  • kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich;
  • wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności;
  • dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich;
  • uwrażliwianie na piękno otaczającego świata, przyrody zawartych w utworach literackich;
  • przyjemnie spędzony czas wolny rodziców z dzieckiem;
  • wzmacnianie więzi uczuciowej między członkami rodziny.

Regulamin konkursu recytatorskiego :

1. Warunki uczestnictwa :

• w konkursie mogą uczestniczyć dzieci z oddziału III i V;
  • każda z wymienionych grup przedszkolnych realizujących program własny ,,Z książką za pan brat” może zgłosić dowolną liczbę przedszkolaków, które do udziału w konkursie są przygotowane przez rodziców;
  • zgłoszenie udziału dziecka w konkursie dokonuje rodzic nauczycielowi prowadzącemu daną grupę wypełniając jednocześnie „kartę uczestnictwa

w konkursie recytatorskim” w terminie do 8 maja;

• dzieci recytują dowolnie wybrany wiersz z polskiej literatury dziecięcej;
  • konkurs odbędzie się 12 maja 2022r. o godzinie 09.30.

2. Jury :

• komisję konkursową powołują organizatorzy - w jej skład wchodzą trzy osoby;
  • decyzja komisji jest niepodważalna.

4. Kryteria oceny :

Na ocenę recytacji mają wpływ następujące elementy :

• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie;
  • poprawne i płynne deklamowanie;
  • kontakt ze słuchaczem;
  • ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu).

5. Nagrody :

• dla każdego uczestnika konkursu przewidziano dyplom i nagrodę;
  • ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu konkursu;
  • wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej przedszkola.

6. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych na potrzeby konkursu (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000).

Konkurs organizują nauczycielki wychowania przedszkolnego w składzie: mgr Ewa Nowak, mgr Anna Mazur

Serdecznie zapraszamy do udziału.