Wpis nr 374 (369 z 428) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Konkurs!!

04.02.2021, 21:07:54

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO pod hasłem

„Okładka dla mojej ulubionej bajki”

Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej bajki (baśni, wiersza). Nie sugeruj się okładką istniejącej już publikacji, stwórz własną wizję, Twoją interpretację treści. Czekamy więc na niebanalne i twórcze prace. Konkurs jest organizowany w ramach realizacji programu własnego: „Z książka za pan brat” .

Zarówno autorkami programu, jak również koordynatorami konkursu są Panie: mgr Ewa Nowak i mgr Anna Mazur.

I. Cel konkursu:

Zachęcenie dzieci do oglądania i wspólnego czytania książek z osobami dorosłymi, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej wśród dzieci .

II. Zasady uczestnictwa:

1. Adresaci konkursu: W konkursie mogą brać udział dzieci (z nieznaczną pomocą rodziców) z grup II -Jagódki i IV -Wisienki.

2. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie przez uczestnika jednej pracy. Projekt musi odbiegać od wyglądu okładek wydanych publikacji oraz zawartych w nich ilustracji.

3. Organizator nie przyjmuje prac zbiorowych.

4. Prace powinny być wyraźnie opisane i zawierać: imię i nazwisko uczestnika, wiek uczestnika, tytuł pracy.

5. Złożone prace przechodzą na własność organizatora.

III. Zadanie konkursowe:

1. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu frontowej strony okładki ulubionej bajki (baśni, wiersza). Uczestnik konkursu nie może naśladować istniejącej publikacji, ma stworzyć własną wizję obwoluty.

IV. Forma pracy:

1. Format pracy – A3

2. Technika dowolna

3. Projekt powinien zawierać: tytuł bajki( baśni, wiersza), nazwisko autora oraz najważniejszą część - oprawę graficzną nawiązującą do tytułu utworu i wprowadzającą w jej treść.

V. Termin dostarczania prac:

1. Prace można dostarczać do dnia 19. 02. 2021 r. do koordynatorów konkursu: Pani Ewy Nowak – nauczycielki w oddziale IV i Pani Anny Mazur – nauczycielki w oddziale II.

2. Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi 25.02.2021r.

VI. Komisja konkursowa:

Do przyznania nagród uprawnione jest Jury powołane przez Organizatora.

VII. Kryteria oceny prac konkursowych:

Przy ocenie prac komisja będzie kierować się następującymi kryteriami:

sposób ujęcia tematu, oryginalność okładki ,walory artystyczne ,kompozycja ,warsztat pracy interpretacja własna.

VIII. Postanowienia końcowe:

1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją jego regulaminu.

2. Prace nagrodzone zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych na potrzeby konkursu (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000).

20210204_konkurs.png