BIP

W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Aktualności

Wpis nr 302 (299 z 343) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Udostępnij

Do naszych przedszkolaków przyjechali artyści z Teatru Lalek

25.05.2019, 12:12:15

24 maja do naszych przedszkolaków przyjechali artyści z Teatru Lalek ze Starego Sącza. Aktorzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie kukiełkowe pt. „Gucio zaczarowany”. Główny bohater Gucio był chłopcem bardzo leniwym i niechętnym do nauki. Rodzice i dziadek nie wiedzieli w jaki sposób zmienić jego postępowanie. Z pomocą przyszła wróżka, która zaczarowała chłopca w muchę. Gucio w swojej owadziej postaci trafił na łąkę, gdzie spotkał jej mieszkańców: kreta, dżdżownice, wróble, pszczołę. Małe pracowite zwierzęta uświadomiły mu, że każdy kto żyje musi pracować, a lenistwo jest najgorszą z wad. Kiedy Gucio zrozumiał swoje negatywne zachowanie, wróżka przywróciła mu postać chłopca. Od tamtej chwili nasz bohater był pracowity, chętny do nauki i niesienia pomocy innym. Bajka ma przesłanki wychowawcze – każdy z nas ma prawo do zabawy, ale mamy również swoje obowiązki, które powinniśmy wykonywać.

003tls19b.jpg

Zdjęcia

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.