Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3 w Kraśniku

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować
i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat Robert Fulghum

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą realizując obowiązujący program wychowania przedszkolnego przygotowując dzieci do podjęcia nauki szkolnej w klasach integracyjnych w szkołach masowych.

1. Nasze grupy
  2. O przedszkolu
  3. Dla rodziców
  4. Nasi laureaci

« Więcej wpisów | Wpis nr 302 (6 z 304) | |

Do naszych przedszkolaków przyjechali artyści z Teatru Lalek

28.05.2019, 21:31:52

24 maja do naszych przedszkolaków przyjechali artyści z Teatru Lalek ze Starego Sącza. Aktorzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie kukiełkowe pt. „Gucio zaczarowany”. Główny bohater Gucio był chłopcem bardzo leniwym i niechętnym do nauki. Rodzice i dziadek nie wiedzieli w jaki sposób zmienić jego postępowanie. Z pomocą przyszła wróżka, która zaczarowała chłopca w muchę. Gucio w swojej owadziej postaci trafił na łąkę, gdzie spotkał jej mieszkańców: kreta, dżdżownice, wróble, pszczołę. Małe pracowite zwierzęta uświadomiły mu, że każdy kto żyje musi pracować, a lenistwo jest najgorszą z wad. Kiedy Gucio zrozumiał swoje negatywne zachowanie, wróżka przywróciła mu postać chłopca. Od tamtej chwili nasz bohater był pracowity, chętny do nauki i niesienia pomocy innym. Bajka ma przesłanki wychowawcze – każdy z nas ma prawo do zabawy, ale mamy również swoje obowiązki, które powinniśmy wykonywać.

003tls19b.jpg

Zdjęcia »