Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3 w Kraśniku

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować
i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat Robert Fulghum

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą realizując obowiązujący program wychowania przedszkolnego przygotowując dzieci do podjęcia nauki szkolnej w klasach integracyjnych w szkołach masowych.

1. Nasze grupy
  2. O przedszkolu
  3. Dla rodziców
  4. Nasi laureaci

« Więcej wpisów | Wpis nr 296 (10 z 302) | |

KONCERT MUZYCZNY – CO BY BYŁO GDYBY…

01.03.2019, 20:23:38

Dnia 25 lutego nasze przedszkole odwiedzili wspaniali muzycy, którzy zaprezentowali przedszkolakom różne utwory muzyczne. Ich myślą przewodnią było bezpieczeństwo i zdrowy styl życia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie poprzez zabawę, wspólny śpiew i grę na instrumentach. Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki. Taka forma wychowania przez sztukę sprawia, że dziecko staje się widzem na koncercie, a przez to kształtuje preferencje muzyczne oraz umiejętności właściwego zachowania się na uroczystości. Wprowadzanie w świat muzyki jest dobrym sposobem na kształtowanie i zaspokajanie potrzeb estetycznych dzieci.

006km19sb.jpg

Zdjęcia »