Wpis nr 21 (20 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Nowe opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu

14.06.2012, 10:13:38

Rada Miasta Kraśnik podjęła uchwałę Nr XXI/134/2012 z dnia 31 maja 2012r. różnicującą wysokość opłat za przedszkole w zależności od kryterium dochodowego.

Samorząd zapewnia dzieciom bezpłatny pobyt, nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolu do 5 godzin dziennie.

Przedszkole umożliwia odpłatnie korzystanie ze świadczeń w zakresie przekraczającym bezpłatne nauczanie. Opłata za świadczenia w tym zakresie naliczana jest zgodnie z podjętą uchwała i wynosi ona 2.10 zł za każdą godzinę. Możliwe są ulgi i zwolnienia z tej opłaty w następujących przepadkach.

1. Jeżeli dochód brutto na jednego członka gospodarstwa domowego wynosi mniej niż 70% minimalnego wynagrodzenia za pracę-opłata wynosi 1,40 zł za 1 godzinę,

2. Osoby spełniające kryterium dochodowe wynikające z ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej ( tj. Dz.U. z 2009r. Nr 175, poz. 1362 z późn. zm.)-zwalnia się z opłaty.

Opłata ta nie podlega zwrotowi w przypadku nieobecności dziecka na zajęciach.

Opłaty za wyżywienie pozostają bez zmian.

Osoby ubiegające się o ulgę lub zwolnienie z opłat zobowiązane są do wypełnienia stosownego wniosku i złożenie go do rozpatrzenia do dyrektora przedszkola. Wnioski niekompletne (bez stosownych dokumentów) nie będą rozpatrywane wtedy pełna odpłatność.

Wnioski są do pobrania w przedszkolu.