Wpis nr 18 (17 z 428) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Przedstawienie pt. „Tomcio Paluch”

17.04.2012, 11:21:55

003---kopia.jpg16 kwietnia, starsze dzieci z naszego przedszkola miały okazję obcować z kulturą. Wraz z paniami poszły do Centrum Kultury i Promocji na przedstawienie pt. „Tomcio Paluch” (w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia). Była to opowieść o jedynym i długo oczekiwanym synu drwala, który nie bacząc na niski wzrost (wzrostem nie przekraczał kciuka swojego ojca) dzielnie zmagał się z otaczającym światem. Spotyka pszczołę Ulę, trutnia Lenia, muchy flejtuchy, komary korsarzy, a dzięki tym spotkaniom i rozlicznym przygodom przeżywanym wraz z głównym bohaterem dzieci doceniają pożyteczność małych stworzeń w funkcjonowaniu mechanizmów przyrodniczych. W skali mikro jak przez lupę można dostrzec, że takie ponadczasowe wartości jak Dobro, Odwaga, Szlachetność i Spryt bardzo skutecznie oddziałują na ten większy, dorosły świat.

Zdjęcia