Wpis nr 12 (12 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA WYDAWANE BĘDĄ 1 MARCA W KANCELARII OD GODZINY 8.00

22.02.2012, 15:00:01

Karty zgłoszenia dziecka do przedszkola wydawane będą 1 marca w kancelarii od godziny 8.00

PROCEDURA REKRUTACJI DZIECI DO PRZEDSZKOLA

Rekrutację dzieci do przedszkola prowadzi się w oparciu o złożoną przez rodziców

(prawnych opiekunów) kartę zgłoszenia dziecka uwzględniając następujący harmonogram:

• Od 1 marca do 31 marca – wydawanie i przyjmowanie: „Kart zgłoszenia dziecka”,
  • Od 1 kwietnia do 15 kwietnia- kwalifikacje dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny,
  • Od 16 kwietnia- informacje w sprawie przyjęć poprzez wywieszenie list na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola można odebrać w kancelarii placówki.

Karta zgłoszenia dziecka powinna być poprawnie wypełniona pod względem formalnym i rzeczowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na:

a) datę urodzenia dziecka, pesel,

b) miejsce zamieszkania i zameldowania dziecka,

c) czas pobytu dziecka w przedszkolu,

d) wymogi dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu- ilość i typ posiłków,

e) miejsce zatrudnienia rodziców, koniecznie telefony kontaktowe,

f) czytelność zapisów.

Zasady w przyjmowaniu dzieci do przedszkoli:

• dzieci zamieszkałe na terenie miasta Kraśnik,
  • dzieci sześcioletnie i pięcioletnie realizujące obowiązek wychowania przedszkolnego,
  • dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju,
  • dzieci matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci, matek lub ojców wobec których, orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy albo niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów, a także dzieci z rodzin zastępczych,
    • dzieci uczęszczające już do przedszkola,
    • dzieci obojga pracujących rodziców, deklarujących pobyt dziecka w przedszkolu ponad 5 godzin,
    • dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do danego przedszkola,
    • dzieci z rodzin wielodzietnych ( troje i więcej).

Uwaga:

Karty z „lukami” i złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Kartę wypełniają rodzice lub prawni opiekunowie dziecka. Rodzice przekładają dyrektorowi przedszkola dokument stwierdzający datę urodzenia dziecka i miejsce zamieszkania. Decyzję o przejściu dziecka do przedszkola podejmuje Komisja Rekrutacyjna lub dyrektor przedszkola- gdy liczba zgłoszeń jest mniejsza.

Do pobrania: Procedury rekrutacji.pdf